Jaki akumulator do auta z systemem Start-Stop?

28 sty 2022

Przeznaczone do pojazdów z systemem Start-Stop akumulatory z zewnątrz są bardzo podobne do tradycyjnych konstrukcji, jednak technologia użyta w ich wnętrzu jest zupełnie inna.

Systemy Start-Stop automatycznie wyłączają silnik podczas postoju i ponownie uruchamiają go, gdy kierowca wciśnie pedał sprzęgła lub zwolni hamulec w aucie z automatyczną przekładnią. Pozwala to w ruchu miejskim na obniżenie zużycia paliwa oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Jednocześnie jednak Start-Stop wymaga od niektórych elementów pojazdu, takich jak rozrusznik czy akumulator, większej trwałości oraz zabezpieczenia przed skutkami częstego wyłączania silnika.

I tak nawet najprostsze auta z systemem Start-Stop wymagają od akumulatora wytrzymałości dwa razy większej niż w przypadku najlepszego akumulatora tradycyjnego. Większe pojazdy z układem Start-Stop oraz te z systemem odzyskiwania energii podczas hamowania (hamowanie rekuperacyjne) potrzebują akumulatorów nawet o trzykrotnie większej wytrzymałości niż starsze modele. Wymagania te z łatwością spełniają najnowsze modele akumulatorów renomowanych producentów wykonane w technologii AGM, np. Exide AGM.

Dlaczego AGM?

Akumulator Exide AGM został wykonany w technologii absorbcyjnej maty szklanej. Konstrukcja taka sprawia, że jest w stanie wytrzymać ciągłe rozładowywanie i ładowanie, dzięki czemu nadaje się do dużych samochodów, SUV-ów i vanów wyposażonych w wiele odbiorników prądu i system Start-Stop. Stworzony z myślą o rynku oryginalnego wyposażenia (OE) zapewnia maksymalną dostępną moc przez cały czas użytkowania oraz 4-krotnie większą żywotność w pracy cyklicznej w stosunku do tradycyjnych konstrukcji.

Pomoc w doborze

Gdy nie ma się pewności, jaki dokładnie model akumulatora wybrać z szerokiej gamy baterii oferowanych przez Exide z pomocą przychodzi proste w obsłudze, intuicyjne narzędzie Exide Battery Finder. Darmowa wyszukiwarka online pozwala na wybranie prawidłowego modelu akumulatora do każdego auta, w tym także z systemem Start-Stop. Wystarczy wpisać nr VIN pojazdu lub markę i model, a resztę zrobi za nas wyszukiwarka, która dostępna jest tutaj. Niemniej zawsze trzeba mieć na uwadze, że przy doborze modelu akumulatora należy również przestrzegać zaleceń producenta pojazdu.

Zostaw Komentarz