Jedna lampa, wiele funkcji

19 mar 2021

Firma OSRAM stale aktualizuje swoją ofertę lamp warsztatowych. Niedawno ich gama powiększyła się o lampę LEDinspect PRO Space 1000, która ma postać trzech osobnych, oddzielnie ustawianych głowic, dzięki czemu można uzyskać trzy strumienie światła skierowane na różne obszary wymagające doświetlenia.

 

Odpowiednio dobrane przenośne oświetlenie warsztatowe pozwala na wykonywanie przeglądów i napraw bardziej komfortowo i efektywnie. Niezależnie od tego, czy mechanik sprawdza podwozie pojazdu, korzysta z podnośnika czy zagląda do komory silnika, lampy inspekcyjne sprawdzą się przy wszystkich tych zadaniach znakomicie.

LEDinspect PRO Space 1000 to inspekcyjna lampa LED z wielokierunkowym i zmiennym systemem oświetlenia. Jej boczne głowice w razie potrzeby można odłączyć od głównej obudowy i wykorzystywać do różnorodnych zastosowań przemieszczając się z nimi. Z kolei kompletna oprawa służyć może również jako reflektor lub latarka.

Producent przewidział trzy funkcje świetlne – z maksymalnym lub minimalnym ustawieniem natężenia, a także trybem migania. W trybie pełnego wykorzystania możliwości lampa emituje strumień świetlny o łącznej wartości aż 2000 lumenów.

W oprawie zamontowano w sumie 60 LED – 36 w świetle głównym i 24 (2×12) w bocznych głowicach. Pobór mocy przez lampę jest niewielki i wynosi maksymalnie 10 W, zaś emitowane światło ma barwę chłodnobiałą o temperaturze 6000 K. Dzięki temu praca w ciemnych pomieszczeniach staje się jeszcze bardziej komfortowa, a przez to i wydajna.

Wytrzymała konstrukcja lampy chroni przed wnikaniem cząstek o średnicy ≥ 1 mm, a także przed rozbryzgami wody ze wszystkich kierunków. Lampa jest także bardzo odporna na nacisk, a czas jej działania wynosi od 4 do 12 godzin. LEDinspect PRO Space 1000 ma również antypoślizgową i odporną na zabrudzenia obudowę, zintegrowane magnesy do mocowania i dlatego idealnie nadaje się do użytku jako lampa inspekcyjna do oświetlania komory silnika, podwozia pojazdów i oświetlenia ogólnego warsztatów. Jest objęta 2-letnią gwarancją OSRAM.

 

 

 

Zostaw Komentarz