Jesienne nowości Philipsa

08 wrz 2020

W połowie września powinna rozpocząć się kolejna edycja targów Automechanika we Frankfurcie, na których branża automotive tradycyjnie prezentowała swoje nowości. Z oczywistych przyczyn wydarzenie to zostało odwołane, co jednak nie zmieniło planów firmy Philips.

Na polskim rynku debiutują właśnie motoryzacyjne nowości firmy Philips w postaci nowych wersji żarówek halogenowych i retrofitów LED, lamp warsztatowych oraz oczyszczacza powietrza w kabinie samochodu.

Żarówki halogenowe

Od ponad stu lat Philips aktywnie uczestniczy w rozwoju źródeł światła do pojazdów mechanicznych. W segmencie tym obecnie wciąż dominują żarówki halogenowe. Chociaż ich zasada działania i zastosowanie się nie zmienia, to od strony parametrów użytkowych żarówki te są systematycznie modyfikowane, przy czym. niezmiennie głównym celem pozostaje zapewnienie kierowcy maksymalnie mocnego i wyraźnego oświetlenia drogi. Potwierdzenie tego stanowią trzy nowe modele, jakie pojawiły się właśnie w gamie żarówek halogenowych Philips. Są to:

  • WhiteVision ultra (H1, H3, H11, HB3, HB4, HIR2 oraz PSX24W, W5W i H6W) – wyróżniają się jasnym światłem o temperaturze barwowej rzędu 4200K i o 60 procent wydajniejszą, w porównaniu do wymaganego prawem minimum, wiązką światła. Ich żywotność w przypadku typu H4 wynosi do 540 godzin ciągłego świecenia, zaś dla H7 – 350 godzin.

  • X-tremeVision Pro150 (H1, H11, HB3, HB4, HIR2 i W5W) – cechują się temperaturą barwową rzędu 3400K, zastosowaniem szkła kwarcowego z filtrem UV i wydajniejszą o 150 proc. wiązką światła (co przekłada się na dłuższy o 70 metrów zasięg). Żywotność dla H4 została określona na 540 godzin, a dla H7 – na 450 godzin.
  • RacingVision GT200 (H4 i H7) – to mające genezę w sportach motorowych źródło światła z homologacją do użytku na drogach publicznych. W nowej formule, przy zachowaniu temperatury barwowej 3500K, zwiększono efektywność wiązki światła do 200 proc. (dodatkowe 80 metrów oświetlenia drogi) i zwiększono żywotność H4 do 400 godzin, zaś H7 do 250 godzin

Retrofity LED

Równolegle od kilku lat Philips pracuje nad rozwinięciem technologii retrofitów LED. Z dużym prawdopodobieństwem w przyszłości, gdy wprowadzone zostaną stosowne przepisy prawne, retrofity wyprą na aftermarkecie żarówki halogenowe.

Poza zdecydowanie wyższymi parametrami użytkowymi ich zaletą jest możliwość bezpośredniego montażu w gnieździe reflektora samochodu. W tym przypadku mamy do czynienia z zupełnie nowym produktem, który przed dopuszczeniem do użytku na drogach publicznych musi przejść szereg procedur homologacyjnych. Niemniej Philips nie poprzestaje na biernym oczekiwaniu i wprowadza do sprzedaży (do użytku na drogach zamkniętych, typu tor wyścigowy czy off-road) kolejną generację retrofitów LED (kompatybilnych z instalacją 12/24V):

  • Ultinon Pro5000 – wyróżniają się jednoczęściową budową, co zapewnia uniwersalne dopasowanie do reflektora. Użyte w nich diody LED, stosowane przez producentów samochodów, emitują wydajniejszą o 160 procent (w stosunku do wymaganego prawem minimum) wiązkę światła o temperaturze barwowej 5800K;

  • Ultinon PRO9000 – cechują się najwyższej jakości diodami Lumileds TopContact, co pozwoliło, przy tej samej temperaturze barwowej 5800K, uzyskać wydajniejszą aż o 250 procent wiązkę światł

Uzupełnieniem tych retrofitów jest dostępny od kilku tygodni na rynku model Ultinon Essential.

Wszystkie dostępne są jako: H1, H3, H4, H7, H8/H11/H16 (Fog) i H11 oraz HIR2 i HB3/4.

Lampy warsztatowe

W branży automotive marka Philips znana jest także z gamy lamp warsztatowych. Obecnie oferta liczy ponad 20 modeli, które łączy zastosowanie najefektywniejszego źródła światła w pracy mechanika, jakim są diody LED. Ich białe, zbliżone do dziennego światło, jest neutralne dla ludzkiego oka i zapobiega uczuciu zmęczenia wzroku.

Gama lamp warsztatowych została teraz powiększona o dwa kolejne modele:

  • HL22M – to typ lampy czołówki z komfortowym mocowaniem na głowie, co gwarantuje podążanie wiązki światła za wzrokiem użytkownika. Źródłem światła jest zestaw diod LED o temperaturze 6500K, z płynną regulacją w zakresie 150-300 lm i trzema trybami pracy (eco, boost i SOS). Sterowanie pracą lampy możliwe jest za pomocą gestu dłoni, a ładować ją można poprzez port USB.

  • CBH52 – to lampa do mocowania pod maską silnika. W tym modelu ułatwiają to wysuwane z dwóch stron ramiona z gumową warstwą ochronną. Efektywne oświetlenie zapewniają 32 diody LUXEON LED o temperaturze barwowej 5800K, których moc można regulować w zakresie 500 – 900 – 1200 lm. Przy pracy można korzystać z trybu bezprzewodowego lub podłączenia do sieci 230V.

Oczyszczacze powietrza

Uzupełnieniem asortymentu Philips dla kierowców są oczyszczacze powietrza w samochodzie. W przeciwieństwie do typowych filtrów kabinowych montowanych w układzie wentylacji, wyłapują one zanieczyszczenia przedostające się do wnętrza podczas otwierania czy zamykania drzwi i okien, jak też na odzieży i obuwiu. Rozwiązanie takie doceniają nie tylko alergicy, ale i osoby korzystające na co dzień z samochodu w ruchu miejskim. Teraz Philips wprowadza do oferty nowy model oczyszczacza. GoPure 5212 to niewielkie i przenośne urządzenie podłączane do samochodowej instalacji 12V, z dwoma regulowanymi trybami pracy. Wewnątrz znajduje się wymienny filtr złożony z trzech warstw. Pierwsza wyłapuje większe cząsteczki (PM 10), druga HESA toksyczne gazy i chemikalia (PM 2,5), trzecia HEPA bakterie i wirusy (PM 1). Urządzenie pracuje z wydajnością 16 m3/h (PM 2,5).

Zostaw Komentarz