Już niedługo eliminacje do IX Mistrzostw Mechaników

18 lut 2020

Eliminacje IX edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się 6 marca. Po raz pierwszy testy dla wszystkich kategorii rozpoczną się tego samego dnia i zostaną opublikowane w Akademii Młodego Mechanika. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl do momentu rozpoczęcia testu eliminacyjnego.

 

Eliminacje do IX Mistrzostw Mechaników zostaną przeprowadzone 6 marca (piątek) w formie testu internetowego. Do rywalizacji o udział w finałach, które odbędą się w trakcie targów Poznań Motor Show 2020, przystąpią Młodzi Mechanicy (12:00), Młodzi Mechanicy Maszyn Rolniczych (12:30) oraz Mechanicy Zawodowi (linki wysyłane indywidualnie od godz. 18:00). Między 12:00 a 13:00 uczestnicy obu kategorii dla młodych mechaników będą ponadto mogli przystąpić do testu dodatkowego w ramach Akcji Filtracja, prowadzonej przez firmę FILTRON, partnera Mistrzostw. Zespół, który uzyska najwięcej punktów z testu dodatkowego otrzyma zieloną kartę – gwarantującą udział w finale bez względu na wynik testu eliminacyjnego. Szczegóły na temat przebiegu eliminacji trafią na skrzynki mailowe wszystkich uczestników.

Trzymamy się sprawdzonej formuły testów internetowych, które są dostępne na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych. W ubiegłym roku tylko jedna kategoria – Młody Mechanik, której inicjatorem jest Mobil – zgromadziła rekordowe 893 zespoły uczniowskie z całego kraju. Trudno ocenić, czy ten rekord zostanie pobity, ale jedno jest pewne – konkurencja będzie duża – mówi Adrian Dekowski, prezes Fundacji Cooperatio, organizator konkursu. – W tym roku szkoła z największą liczbą zgłoszonych zespołów również będzie mogła liczyć na dodatkowe bonusy, które ogłosimy wkrótce na naszym profilu społecznościowym – dodaje.

W przygotowaniach do eliminacji pomogą materiały edukacyjne opracowane przez partnerów Mistrzostw w Akademii Młodego Mechanika. W lutym szkolenia zakończone krótkim testem sprawdzającym zapowiedzieli między innymi ExxonMobil, FILTRON i John Deere. Uczestnicy Mistrzostw otrzymają indywidualne powiadomienia o pojawieniu się nowych materiałów na platformie edukacyjnej.

– Mistrzostwa Mechaników wspieramy od 2012 roku, czyli od pierwszej edycji konkursu. W zadaniach konkursowych nie zamierzamy pytać o nazwę najnowszego produktu czy datę rozpoczęcia naszej długoletniej współpracy z Porsche. Chcemy być kojarzeni z dobrym edukatorem – promotorem wiedzy technicznej, który sprawdza znajomość tych zagadnień, które są przydatne podczas pracy w zawodzie mechanika – podkreśla Pietro Ghinelli, Europe Field Marketing Advisor z ExxonMobil.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to konkurs służący promocji młodych talentów, najlepszych mechaników zawodowych oraz szkół. W 2019 roku niepokonanym wśród Mechaników Zawodowych był Jacek Bagiński z Kołobrzegu. Laureatami w kategorii Młody Mechanik zostali Maciej Kwasek i Fryderyk Libor z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu. Z kolei Michał Kałwa i Hubert Łukawiecki z CKZiU w Żarach nie mieli sobie równych w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych.

 

IX Ogólnopolskie Mistrzostw Mechaników – najważniejsze daty

  • 6 marca – eliminacje (dodatkowe szczegóły zostaną przekazane na adresy email uczestników, zapisy do konkursu możliwe do momentu opublikowania testu)
  • 26 marca (czwartek) – finał w kategorii Młody Mechanik
  • 27 marca (piątek) – finał w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
  • 28 marca (sobota) – finał w kategorii Mechanik Zawodowy

Zostaw Komentarz