Kable OSRAM do ładowanie elektryków i hybryd

11 lut 2022

Firma OSRAM stale poszerza gamę oferowanych produktów. Wśród nowości znalazły się m.in. kable do ładowania samochodów elektrycznych należące do rodziny BATTERYcharge.

W ofercie firmy OSRAM pojawiły się ostatnio kable do ładowania samochodów elektrycznych. Do wyboru są najpopularniejsze ich rodzaje, tzn. przeznaczone do aut ze złączem Typ 1 i Typ 2, a więc zarówno w pełni elektrycznych, jak i hybryd typu plug-in.

Zależnie od potrzeb można zdecydować się na kabel, który pozwala ładować z mocą 3,6 kW lub 7,2 kW, maksymalnie natężenie prądu wynosi wówczas odpowiednio: 16 lub 32 A. Obie wersje są dostępne z wtyczkami Typ 1/Typ 2 i Typ 2/Typ 2.

W ofercie znalazł się też kabel przeznaczony do trójfazowej ładowarki typu wallbox , dzięki czemu maksymalna moc ładowania rośnie do 22 kW. Kabel ten dostęny jest wyłącznie w wersji z wtyczkami Typ 2 na obu końcach (OCC23P05). Pozwala on naładować akumulator o pojemności 60 kWh w ok. 3 h.

Wkrótce w ofercie OSRAM pojawią się również przenośne ładowarki, zasilane z gniazdka 230 V, w dwóch odmianach – Typ 1 (OPC10A05) i Typ 2 (OPC20A05). Zależnie od wybranego natężenia prądu (6, 10 lub 16 A) pozwalają ładować akumulator auta elektrycznego lub hybrydowego z mocą 1,3, 2,2 lub 3,6 kW.

Wszystkie kable do ładowania pojazdów elektrycznych OSRAM mają 5 metrów długości i są wyposażone w ergonomicznie skonstruowane uchwyty. Wyprodukowane z zachowaniem najwyższych standardów jakości są odporne na wnikanie kurzu i wody zgodnie z klasą ochrony IP65 oraz wibracje i wstrząsy zgodnie z klasą ochrony IK10, a także certyfikowane zgodnie z regulacją TÜV. Kable ładujące spełniają oczywiście obowiązujące przepisy europejskie i przeszły zalecane procedury oceny zgodności.

Każdy kabel ma trwałość do 20 000 h, 2-letnią gwarancję OSRAM i, dla dodatkowej ochrony, jest dostarczany z wytrzymałym, solidnym pokrowcem do przechowywania. Instrukcje użytkownika są przymocowane na tylnej ścianie pokrowca, dzięki czemu są zawsze pod ręką.

Zostaw Komentarz