Kampania marketingowa
Castrol MAGNATEC

29 maj 2023

Firma Castrol prowadzi kampanię marketingową w ramach działań promujących środki smarne Castrol MAGNATEC i służących zwiększeniu ich znajomość w całej Polsce. Kampania, która potrwa do czerwca 2023 r. ma pokazać, jak MAGNATEC spełnia wiele różnych specyfikacji producentów OEM, oferując korzyści zarówno dla właścicieli samochodów i kierowców, jak i serwisów.

Aż 5,9 mln samochodów głównych producentów można w Polsce serwisować przy użyciu zaledwie sześciu produktów MAGNATEC. Przyjęcie MAGNATEC jako podstawowych środków smarnych ułatwia zatem warsztatom zarządzanie ich zapasami i umożliwia serwisowanie dużej części pojazdów, w tym samochodów Citroen, Fiat, Ford, Kia, Opel, Peugeot i Toyota.  Aby zaprezentować kluczowe korzyści ze stosowania produktów MAGNATEC i oferowaną przez nie kompleksową ochronę silnika, przedstawiciele Castrol odwiedzają serwisy samochodowe w całym kraju.

Kampanii towarzyszy nowy zestaw narzędzi marketingowych, specjalnie stworzonych, aby pomóc dystrybutorom i serwisom we wprowadzaniu asortymentu Castrol MAGNATEC i jego promowaniu wśród klientów. Nowe materiały to broszury i plansze ścienne, stworzone, aby pomóc mechanikom w doborze odpowiedniego oleju do konkretnego silnika, jak również szablony wiadomości e-mail, plakaty, banery roll-up, naklejki i inne materiały informacyjne mające na celu zwiększenie świadomości klientów dotyczącej tego, jak ważna jest ochrona ich pojazdów przed zużyciem silnika oraz jak MAGNATEC może pomóc im to osiągnąć.

Media, marketing cyfrowy i komunikacja w mediach społecznościowych również kierują ruch klientów na specjalnie przygotowaną stronę, zawierającą bardziej szczegółowe informacje na temat asortymentu Castrol MAGNATEC oraz jego różnych właściwości i zalet.

W ostatnich latach gwałtownie wzrosło nasilenie ruchu na drogach, a typowy kierowca zatrzymuje się i rusza nawet 18 000 razy w roku, co może powodować zużycie silnika samochodu i powoli prowadzić do jego awarii. Castrol MAGNATEC zawiera molekuły DUALOCK, które przywierają do kluczowych części silnika i łączą się ze sobą, tworząc silną barierę ochronną, która radykalnie — bo aż o 50% — zmniejsza zużycie silnika podczas rozruchu oraz zużycie wynikające z częstego zatrzymywania się i ruszania.

Zostaw Komentarz