Kärcher poleca

05 gru 2016

Historia i rozwój firmy Kärcher ściśle wiąże się motoryzacją. Również w aktualnej ofercie tego producenta urządzenia opracowane specjalnie z myślą o warsztatach samochodowych stanowa ważną pozycję.

Utrzymanie czystości w warsztacie samochodowym to nie lada wyzwanie. Piasek, błoto, rdza, oleje, smary, płyny eksploatacyjne itp. nieuchronnie wszak towarzyszą naprawom pojazdów. Do tego dochodzi jeszcze konieczność mycia części, a nierzadko również sprzątania aut. Z pomocą przychodzi tu firma Kärcher oferując rozmaite urządzenia ułatwiające zamiatanie, mycie, szorowanie, czyszczenie, sprzątanie.

Mycie części

Myjnie części PC Bio to wyjątkowe rozwiązanie, choć zasada ich działania jest prosta. Zanieczyszczone olejami i smarami elementy myje się w wannie zlewu, brudy zaś spływają do komory umieszczonej poniżej. W komorze tej znajdują się bakterie, które żywiąc się zanieczyszczeniami rozkładają je na dwutlenek węgla i wodę. Dodać należy, że skuteczność środka czyszczącego w PC Bio nie zmniejsza się z czasem, tak jak w przypadku myjni rozpuszczalnikowych.

Niewątpliwym walorem myjni PC BIO jest również możliwość ustawienia jej w dowolnym miejscu w warsztacie. W odróżnieniu od myjni rozpuszczalnikowych, którym niestety zawsze towarzyszą szkodliwe dla zdrowia i łatwopalne opary. Istotne jest także i to, że temperatura wody w myjni PC BIO ma stałą temperaturę i jest przyjemnie ciepła. W przypadku myjni rozpuszczalnikowych podwyższona temperatura stanowi zagrożenie, gdyż zwiększa się wtedy lotność i ilość rozpuszczalnika w powietrzu.

pc_100_bio_app_ant_2_ci15-82436-150dpiZnajdująca się w ofercie firmy Kärcher myjnia PC 100 M2 BIO spełnia najsurowsze standardy BHP. Wykorzystywany w niej preparat na bazie wody oraz naturalnych mikroorganizmów nie wpływa negatywnie na zdrowie użytkowników i środowisko. Ma on neutralne pH, przyjemny zapach, jest niepalny, nie stwarza zagrożenia wybuchem, cechuje się ponadto ogromną trwałością. Do tego, dzięki neutralnemu pH preparatu, myjnia może służyć  do mycia części z plastiku, metali kolorowych, stali czarnej. Z kolei znajdujący się w preparacie inhibitora korozji zabezpiecza czyszczone powierzchnie przed rdzewieniem.

Wydajność tłoczenia urządzenia wynosi 900 litrów na godzinę, maksymalna temperatura wody to 40 oC. Myjka ma 80 litrowy zbiornik, waży 44 kg.

Mycie ciśnieniowe

hd_7_18_easyforce_car_app_dd_ant_14_ci15-102731-150dpiZe względu na skuteczność w usuwaniu wszelkiego rodzaju zabrudzeń, w tym olejowych i tłustych, w serwisach samochodowych chętnie sięga się po myjki ciśnieniowe. Firma Kärcher rekomenduje do warsztatów dwa takie urządzenia, a mianowicie HD 6/16 – 4M Plus oraz HD 7/18 C Plus.

Pierwsze z nich wyposażone jest w mocny, 4-biegunowy, wolnoobrotowy silnik jednofazowy chłodzony powietrzem. Maszyna ma system dozowania środków czyszczących Switch Chem, który pozwala płynnie zmieniać jeden środek na inny.

Druga z polecanych myjek to urządzenie, które łatwo możemy przemieszczać po całym warsztacie. Ma ona mocny trójfazowy silnik, zapewniający komfort pracy pistolet Easy Press z Servo Control oraz lance obrotową ze stali szlachetnej (w zestawie promocyjnym z pianownicą oraz szybkozłączami).

Wysokie ciśnienie pozwala skrócić czas prac czyszczących, nawet o 70% w porównaniu do tradycyjnych metod. W efekcie wysokociśnieniowe urządzenia zużywają nawet 9 razy mniej wody, minimalizując tym samym również problemy z zagospodarowaniem zużytej, brudnej. Dodatkowo dzięki myciu z użyciem gorącej wody oraz przy pomocy odpowiednich środków czyszczących, czas mycia można skrócić o kolejne 40%. Dlatego Kärcher poleca także swe urządzenia HDS 8/17 C oraz HDS 8/18 – 4M.

hds_c_automotive_app_ant_6_2_ci15-95950-150dpiTo pierwsze zostało wyposażonym w mocny trójfazowy silnik. Mimo, że jest zaawansowane technologicznie cechuje się prostotą obsługi – ma jedno pokrętło z piktogramami, które pozwalają łatwo wybrać każdą z funkcji. W maszynie zastosowany został także energooszczędny system eco!efficiency, który pozwala ograniczyć zużycie paliwa oraz emisję CO2 aż o 20%. Są to więc wymierne oszczędności oraz dodatkowa korzyść dla środowiska naturalnego. Konstrukcja typu Jogger i duże koła sprawiają, że urządzenie jest łatwe w transporcie i bardzo mobilne.

Przedstawiając HDS 8/18–4M należy z kolei przede wszystkim zauważyć, że w urządzeniu tym zastosowano trójtłokową pompę osiową z mosiężną głowicą i ceramicznymi tłokami. Jest ono również wyposażone w system tłumienia drgań (SDS), który kompensuje skoki ciśnienia w układzie wysokociśnieniowym. W maszynie znalazł się w także system eco!efficiency oraz system monitorowania temperatury spalin. Wyłącza on silnik, gdy mają one ponad 300 stopni.

Odkurzanie i czyszczenie posadzek

Odkurzanie to najbardziej podstawowa czynność w trakcie sprzątanie. I właśnie dlatego, że odkurzacz znajduje się na pierwszej linii frontu w walce z brudem, musi być on solidny i niezawodny. Dla warsztatów samochodowych Kärcher szczególnie poleca dwa modele odkurzaczy NT. Są to NT 20/1 AP oraz NT 35/1 TACT.

NT 20/1 AP jest odkurzaczem do pracy na sucho i mokro, To solidne i wytrzymałe urządzenie do użytku profesjonalnego. Szczególnie polecane rzemieślnikom, mechanikom i osobom, które z racji wykonywanej pracy często się przemieszczają.

Również NT 35/1 TACT jest wyjątkowo wytrzymały i łatwy w transporcie. Dzięki systemowi oczyszczania filtra TACT może zbierać duże ilości drobnego pyłu nie zatykając się.

Odkurzanie podłogi warsztatu często nie wystarcza i trzeba ją także umyć. Kärcher radzi użyć do tego szorowarki, na przykład BR 40/10C Adv + MF. Jest to urządzenie kompaktowe, wyposażone w dwie szczotki walcowe. Dzięki dwóm listwom ssącym maszyna skutecznie odsysa wodę zarówno podczas poruszania się do przodu, jak i do tyłu.

Czyszczenie tapicerki

W przypadku warsztatów samochodowych sprzątanie wiąże się często również z doprowadzeniem do porządku wnętrza naprawianych pojazdów, w tym z wyczyszczeniem tapicerki. Tu swoje zastosowanie znajduje przeznaczone do tego urządzenie Puzzi 8/1. Pracuje się nim w jednym lub dwóch przejściach roboczych, zależnie od stopnia zbrudzenia tapicerki. Co ważne, po czyszczeniu pozostaje jedynie wilgoć resztkowa, dzięki czemu tapicerka jest gotowa do eksploatacji już po krótkim czasie.

puzzi_8_1_bus_app_dd_2-15707-150dpiNa obudowie urządzenia znajduje się obrazkowa instrukcja obsługi. Duży, wygodny włącznik został przystosowany do obsługi stopą, dzięki czemu operator nie musi się schylać. Zbiornik na wodę brudną można łatwo wyjąć w celu opróżnienia, a jego przeźroczysta pokrywa pozwala na kontrolowanie poziomu wody. Prace ułatwia również szybkozłącze pozwalające sprawnie łączyć węża z dyszą.


Zostaw Komentarz