Kärcher Thank Your Cleaner Day 2021, czyli obchody dnia pracowników zajmujących się sprzątaniem

22 paź 2021

Sprzątanie to często niedoceniany i rzadko dostrzegany sektor gospodarki, a przecież bez tej branży nie moglibyśmy funkcjonować nie tylko w pracy zawodowej, ale również w życiu prywatnym, kiedy korzystamy z przestrzeni publicznej – urzędów, szkół, szpitali. To również poważna gałąź gospodarki. Wartość tego biznesu w Polsce szacuje się na 17 mld zł. Właśnie dlatego i to już po raz trzeci firma Kärcher Polska podziękowała pracownikom sprzątającym jej biura. Ten gest jest elementem globalnej inicjatywy – Thank Your Cleaner Day.

Zapoczątkowane w 2015 roku w Nowej Zelandii obchody Thank Your Cleaner Day były w tym roku świętowane pod egidą firmy Kärcher, lidera branży czystościowej w ponad 50. krajach świata. Podziękowaniom skierowanym do wszystkich pracowników branży czystościowej, których jest w naszym kraju około 700 tysięcy, towarzyszyła premiera specjalnego e-booka poświęconego branży utrzymania czystości. Prezentuje on inicjatywę Thank Your Cleaner Day oraz przedstawia kondycję branży w Polsce, jej perspektywy. Zawiera też wiele ciekawostek na temat postrzegania sprzątania we współczesnym świecie. Czytelnicy znajdą w e-booku wywiady z ekspertami branży z Polski i zagranicy, a także ciekawe artykuły merytoryczne. Publikację można pobrać za darmo z firmowej strony Kärchera.

W dobie pandemii od dobrze wykonanej pracy zależy zdrowie i życie ludzi, tym bardziej więc pracownikom odpowiedzialnym za utrzymanie czystości należy się uznanie. Firma Kärcher uhonorowała swoich „niewidzialnych, bohaterów”. Uroczystość odbyła się 20 października w siedzibie Kärcher Polska w Krakowie. Rafał Nęcek, dyrektor polskiego przedstawicielstwa osobiście podziękował wszystkim pracownikom sprzątającym budynki, podkreślając znaczenie ich pracy dla funkcjonowania firmy w trudnym czasie pandemii. Pracownicy otrzymali upominki, m.in. domowe parownice SC 1, firmowe gadżety, a także spersonalizowaną wersję e-booka z imienną dedykacją i wyrazami uznania. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Obchody były dobrą okazją, by się poznać. Pracownicy zajmujący się dbaniem o czystość mają bowiem inne godziny pracy, kiedy pracowników biur już nie ma.

Przedstawiciele firmy Kärcher zachęcają do wyrażania wdzięczności pracownikom zawodowo dbającym o czystość nie tylko podczas obchodów TYCD, ale także na co dzień. Od staranności i jakości ich pracy zależy nie tylko nasz komfort pracy, ale i zdrowie.

 

 

Zostaw Komentarz