Karton zamiast plastiku

16 wrz 2022

Valeo zastępuje plastikowe opakowania wycieraczek ekonomicznej linii FIRST™, opakowaniami wykonanymi z kartonu. Zmiana jest elementem strategii firmy, dążącej do osiągnięcia neutralności węglowej w całym procesie produkcyjnym.

FIRST™ to gama wycieraczek segmentu ekonomicznego, opracowana dla zapewnienia klientom z rynku wtórnego najlepszego stosunku jakości do ceny produktu. Jak podkreślają przedstawiciele producenta, w tym segmencie wycieraczki Valeo FIRST™ wyróżniają się kontrolą przepływu powietrza 3D, która zwiększa docisk wycieraczki do szyby oraz unikatowym kształtem spoilera PYRAMID, zapewniającego niezawodne oczyszczanie szyby. Mieszanka gumowa z obrabianym specjalnie kauczukiem odpowiada zaś za wysoką trwałość piór.

Karton ze sprawdzonych źródeł

Wycieraczki linii FIRST™ będą wyróżniać się teraz także ekologicznymi opakowaniami wykonanymi z kartonu, który można w prosty sposób poddać recyklingowi. Przedstawiciele firmy wskazują, iż karton wykorzystany do opakowań jest wykonany z włókien drzewnych pochodzących z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Także nadruki na nim zostały wykonane ekologicznym tuszem na bazie soi, do produkcji którego nie stosuje się rozpuszczalników.

Nowe opakowania to element strategii firmy Valeo, która dąży do uzyskania całkowitej neutralności węglowej do roku 2050. Według ambitnych założeń, cel ten ma zostać zrealizowany w 45% już do roku 2030. Dotyczy to emisji w całym łańcuchu wartości – włączając w to emisje po stronie dostawców, generowane przez własną działalność operacyjną Valeo i związane z produktami końcowymi firmy.

Informacja taka jak dawniej

Kartonowe opakowania wycieraczek Valeo FIRST™ zachowują dotychczasową kolorystykę i zawartość informacyjną. Nadal znajduje się na nich tabela zastosowań, logo marki oraz linii produktowej, a także kod QR, po zeskanowaniu którego można uzyskać szybki dostęp do pełnej listy aplikacji wycieraczek. Każde opakowanie ma wieszak na stojak oraz trzy przezroczyste taśmy, zabezpieczające przed niepożądanym otwarciem. Nowe, ekologiczne opakowanie jest więc tak samo funkcjonalne i praktyczne jak jego plastikowa, poprzednia wersja.

Przy okazji wdrożenia nowych opakowań, Valeo wprowadziło niewielkie zmiany referencyjne w gamie FIRST™. W celu dostosowania do aktualnego parku samochodowego, weryfikacji została poddana lista referencji wycieraczek szkieletowych. Tej gamie nadano także nową nazwę – FIRST Classic. Gamy płaskich wycieraczek FIRST Blade Multiconnection oraz wycieraczek hybrydowych FIRST Hybrid pozostały niezmienione.

Zostaw Komentarz