Karton zamiast plastiku

13 lip 2020

Firma Tomex Hamulce wdrożyła kolejne działanie mające na celu ochronę środowiska naturalnego. Tym razem jest to zmiana opakowań zbiorczych oferowanego zmywacza do hamulców – dotychczasowe plastikowe zgrzewki zostały zastąpione przez opakowania kartonowe, które mogą być poddane dalszemu recyklingowi.

– Od wielu już lat staramy się, aby nasze działania były nie tylko związane z dostarczaniem najwyższej jakości produktów, ale też przyczyniały się do ochrony środowiska – poczynając od eliminacji metali ciężkich w mieszankach ciernych i stosowanie wysokiej jakości składników pochodzących z recyklingu, poprzez ścisłe segregowanie wszystkich odpadów i dzielenie ich na surowce wtórne, które można ponownie wykorzystać, aż po zastępowanie wszędzie tam gdzie to możliwe plastiku, alternatywnymi materiałami jakimi jest np. papier czy karton. Do tego przy wyborze dostawców energii elektrycznej stawiamy na tych, którzy w największym stopniu korzystają ze źródeł odnawialnych – mówi Jarosław Wyka, pełniący w Tomex Hamulce funkcję pełnomocnika ds. jakości.

– Dodatkowo stosujemy zasady cyklu życia produktu oraz respektujemy wymagania Dyrektywy 2000/53/EC End-of life Vehicle. Dzięki tym wszystkim wysiłkom konsekwentnie podążamy za 17. celami zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, które w wymiarze biznesowym są dla nas równie istotne, co osiąganie satysfakcjonujących wyników finansowych czy produkcyjnych – dodaje Jacek Tomczyk, dyrektor handlowy firmy TOMEX Hamulce.

 

 

 

Zostaw Komentarz