Katalog Online Inter Cars

18 mar 2018

Sprawnie, szybko i wygodnie to trzy fundamentalne zasady, którymi kierowali się twórcy Katalogu Online firmy Inter Cars. Umożliwia on dostęp do ponad dwóch milionów części do samochodów, ułatwia analizę wyceny naprawy auta i znacząco podnosi efektywność pracy warsztatu. Katalog Online to najpopularniejszy tego typu program na polskim rynku motoryzacyjnym.

 – Ilość informacji, które warsztat musi przetworzyć w momencie wyceny naprawy samochodu jest ogromna. Aby mechanik mógł sprawnie i rzetelnie powiadomić klienta o kosztach i czasie usunięcia awarii, powinien dysponować takim środowiskiem pracy, które zapewni mu szybki i niezawodny dostęp do części i ich cen. Tylko takie zintegrowane środowiska pozwolą warsztatom zachować konkurencyjność. W Katalogu Online wyszukiwarka części do pojazdów osobowych i ciężarowych wraz możliwością zamawiania produktów zintegrowana jest z bankiem informacji o czasach napraw, wycenach i przeglądach flotowych. Dzięki tym narzędziom warsztat otrzymuje kompleksową usługę: dostęp do wiedzy, szybkie zamówienie potrzebnych części i sprawną logistykę – mówi Tomasz Jachimkowski z firmy GearCode, która jest partnerem technologicznym Inter Cars.

Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich zalet Katalogu Online wystarczy zainstalować na komputerze (z systemem Windows XP lub nowszym) program, który w trakcie instalacji sam pobierze i uzupełni wszystkie brakujące elementy. Po połączeniu z internetem katalog automatycznie pobiera wszystkie dane i co szczególnie ważne, aktualizuje je na bieżąco. Po kilku dniach lub tygodniach nie trzeba więc dokonywać ponownej aktualizacji, system sam w czasie rzeczywistym uzupełnia bowiem wszystkie niezbędne dane, zarówno o produktach, które pojawiły się w ofercie, jak i o tych, które czasowo zostały z niej wyłączone.

– Możliwości jakie daje cyfryzacja są ogromnym ułatwieniem dla nowoczesnych warsztatów. Katalog Online oferowany przez Inter Cars SA, to jeden z najpopularniejszych programów do zamawiania części samochodowych. To niezawodny pomocnik nowoczesnego mechanika – dodaje Jerzy Dźwigała, z GearCode.

– Rozwój technologiczny sprawił, że dziś trudno wyobrazić sobie pracę profesjonalnego warsztatu bez wsparcia odpowiednich narzędzi i programów komputerowych. Co istotne, zmienił się nie tylko sam rynek i zasady jego funkcjonowania, ale również klient. W ostatnich latach możemy zaobserwować nowy trend wśród kierowców, szczególnie młodszego pokolenia, którzy oczekują od warsztatu obsługi nie tylko pojazdu, ale również klienta. Wygląd, nowoczesność, optymalizacja pracy to aspekty, na które coraz częściej zaczynamy zwracać uwag – dodaje Dominik Troński z Inter Cars.

Mimo wszelkich udogodnień związanych z obsługą klienta, najważniejsze aspekty pracy warsztatu pozostają niezmienne – wciąż kluczowa jest jakość i szybkość wykonanych usług. W sukurs przychodzi tu Katalog Online. W programie tym zainstalowana została nowoczesna chmura obliczeniowa umożliwiająca komfortową pracę bez konieczności codziennej i żmudnej aktualizacji danych. Oznacza to w pełni aktualną listę pojazdów, dostęp do nowości, a także aktualne ceny hurtowe i stany magazynowe.

Nowy katalog został zaprojektowany tak, by można nim było wygodnie posługiwać się także na tablecie, co umożliwia wybór części bezpośrednio przy pojeździe, bez konieczności powrotu do komputera stacjonarnego w biurze. Wyszukiwarka natomiast umożliwia dobór części i opon według rozmaitych kryteriów. Dla przykładu w przypadku opon może to być wysokość, średnica lub profil. Zawarty w programie moduł „Wycena” umożliwia z kolei tworzenie dla klientów kompleksowych kosztorysów wraz z czasami napraw oraz częściami własnymi. Dzięki logicznemu rozłożeniu elementów graficznych, obsługa katalogu jest prosta i intuicyjna.

Dzięki Katalogowi Online:

 •  można łatwo wyszukać części:
 • sprawdzić informację, cenę i dostępność, także po numerze VIN;
 • sprawnie je zamówić;
 • stworzyć wycenę naprawy samochodu (bazując na danych czasu napraw);
 • stworzyć kompleksowe przeglądy;
 • uzyskać szybki dostęp do dokumentów i zamówień niezrealizowanych;
 • eksportować faktury do pliku txt.

Najważniejsze funkcje Katalogu Online:

 • identyfikowanie typu pojazdu przez podanie numeru VIN;
 • wyceny i przeglądy – moduł oprócz tworzenia wycen z częściami zakupionymi w Inter Cars, umożliwia dodawanie pobranych czasów napraw oraz części własnych, a także tworzenie kompleksowych przeglądów;
 • płatność online poprzez Przelewy 24;
 • płatność Premia Cash – możliwość zapłaty za zakupione części środkami zebranymi w programie lojalnościowym Premia Cash.

Zostaw Komentarz