Katalog Online – pomocnik mechanika

12 lis 2018

Niedługo miną cztery lata od chwili, gdy firma Inter Cars udostępniła swój Katalog Online. Dziś z systematycznie udoskonalanej aplikacji korzystają pracownicy tysięcy warsztatów, a kto jeszcze jej nie wypróbował może to w każdej chwili uczynić.

Katalog Online to aplikacja ułatwiająca codzienną pracę warsztatów, którą w ciągu kilku minut można zainstalować niemal na każdym komputerze z systemem Windows. Program służy do wyszukiwania i zamawiania części do samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli. Ułatwia to znakomicie znajdująca się w nim wyszukiwarka VIN, dzięki której bez trudu znaleźć można znaleźć potrzebne elementy do każdego pojazdu. Program pozwala też na szybką wycenę naprawy oraz określa jej koszty.

Lista zalet

Przedstawiając nieco bliżej walory Katalogu Online, to wskazać należy, iż umożliwia on:

  • Łatwe zamawianie części praktycznie z każdego miejsca na świecie o dowolnej porze dnia i nocy. Zakupy będą przy tym zdecydowanie szybsze niż przez telefon czy wizytę u sprzedawcy;
  • Podniesienie efektywności warsztatu. Uzyskuje się bowiem możliwość tworzenia wyceny całej naprawy z częściami zakupionymi w Inter Cars, określania wstępnego czasu jej wykonania, tworzenia dla klientów propozycji kompleksowego przeglądu;
  • Wyszukiwanie części po numerze VIN, przy czym sam numer VIN można zeskanować z dowodu rejestracyjnego pojazdu. System wyświetli drzewo grup towarowych przypisanych konkretnemu pojazdowi, będzie mógł dodać je do ulubionych, a Katalog sam zapisze je w historii wyszukiwania;
  • Znajdowanie części także w tradycyjny sposób, tzn. na podstawie marki i modelu pojazdu i listy podzespołów. Można również skorzystać ze słownikowego szukania według nazwy. Co to takiego? Wyszukiwanie towaru za pomocą dedykowanego słownika, w którym kolejność wpisanej frazy, jak i długość stosowanych słów, nie mają znaczenia;
  • Znajdowanie części wykorzystując numery producentów lub używając indeksu Inter Cars, który w większości przypadków jest zgodny z oznaczeniami producentów. Program ma ponadto wiele dodatkowych filtrów ułatwiających selekcję produktów wg statusu towarów (nowość, oferty specjalne itd.) czy poprzez wybór grup towarowych;
  • Szybki dostęp w każdym momencie do wszystkich dokumentów oraz do niezrealizowanych zamówień oraz eksport faktur jako plików txt.
  • Wygodne regulowanie należności wobec Inter Cars poprzez Przelewy 24 lub płacąc za zakupione części środkami zgromadzonymi w programie lojalnościowym Premia Cash.

Zawsze na bieżąco

Aby móc w pełni korzystać z tych i wielu innych walorów Katalogu Online, wystarczy zainstalować na komputerze (zalecany system Windows XP lub nowszy) program (pobrać go można tutaj), który w trakcie instalacji sam pobierze i uzupełni wszystkie brakujące elementy. Po połączeniu z internetem, Katalog automatycznie ściągnie wszystkie dane i co szczególnie ważne, zaktualizuje je na bieżąco. Po kilku dniach lub tygodniach nie będzie potrzeby ponownej aktualizacji, aby sprawdzić czy w asortymencie nie pojawiły się nowe produkty, system sam w czasie rzeczywistym uzupełnia bowiem wszystkie niezbędne dane, zarówno o produktach, które pojawiły się w ofercie, jak i tych, które czasowo zostały z niej wyłączone.

 Kto się nie rozwija, ten się cofa

Rozwój technologiczny sprawił, że dziś trudno wyobrazić sobie pracę profesjonalnego warsztatu bez wsparcia odpowiednich narzędzi i programów komputerowych. Co istotne, zmienił się nie tylko sam rynek i zasady jego funkcjonowania, ale i klienci, gdyż stali się bardziej wymagający i oczekują od warsztatu nie tylko profesjonalnej naprawy, ale i równie profesjonalnej obsługi. Kluczowym aspektem pracy warsztatu wciąż pozostaje jednak jakość i szybkość wykonywanych usług. A tu w sukurs przychodzi właśnie Katalog Online.

Program umożliwia komfortową pracę bez konieczności codziennej i żmudnej aktualizacji danych. Oznacza to w pełni aktualną listę pojazdów, dostęp do nowości, a także aktualne ceny hurtowe i stany magazynowe. Do tego zawarty w programie moduł „Wycena” pozwala tworzyć dla klientów kompleksowe wyceny wraz z czasami napraw oraz częściami własnymi.

Dodać należy, że Katalogu można używać także na tabletach, co pozwala dokonywać wyboru części bezpośrednio przy pojeździe, bez konieczności powrotu do komputera stacjonarnego w biurze. Jednocześnie dzięki logicznemu rozłożeniu elementów graficznych, obsługa katalogu jest prosta i intuicyjna.

Wyszukiwanie na różne sposoby

Dobór części i opon ułatwia wyszukiwarka pozwalająca uwzględniać wiele kryteriów. W przypadku opon może to być wysokość, średnica lub profil.

Poszukiwania potrzebnych elementów czyni łatwiejszymi i szybszymi również wyszukiwarka korzystająca z numeru VIN. Aktualnie w jej bazie danych znajduje się ponad 70% pojazdów. Numer VIN można wpisać w widoku głównym, w katalogu pojazdów osobowych i ciężarowych lub przy pomocy widoku dostępnego po naciśnięciu kafelka VIN. Numer można przy tym zeskanować bezpośrednio z dowodu rejestracyjnego przy pomocy skanera 2D lub kamerki internetowej o odpowiedniej jakości (najlepiej z funkcją autofocus).

W wyszukiwaniu wg VIN działa historia wyszukiwania, a także „Dodawanie do ulubionych” wybranego numeru VIN. Po poprawnym zdekodowaniu numeru VIN, system wyświetla drzewo grup towarowych. Podobnie jak w innych miejscach programu, również tutaj działa przydatna funkcja polegająca na wyszukiwaniu znak po znaku. Ułatwia to znalezienie odpowiedniej grupy towarowej. W tym miejscu dostępna jest także zakładka „Grafika”, pozwalająca wyświetlić większość dostępnych grafik wg innych kategorii.

Eksperci o Katalogu

A oto co o Katalogu Online mówią specjaliści z firmy GearCode, zajmującej się tworzeniem elektronicznych katalogów i aplikacji wspierających procesy biznesowe:

Katalog Online to innowacyjne narzędzie, które wyszukiwanie części do pojazdów osobowych i ciężarowych integruje z czasami napraw, wycenami i przeglądami flotowymi. Dzięki temu dostarczamy warsztatom kompleksową usługę: dostęp do wiedzy, szybkie zamówienie potrzebnych części i sprawną logistykę. To powoduje, że samochód, który zostawimy w tak zorganizowanym warsztacie, na pewno odbierzemy w umówionym terminie i po ustalonych kosztach – Tomasz Jachimkowski.

Możliwości jakie daje cyfryzacja są ogromnym ułatwieniem dla nowoczesnych warsztatów. Katalog Online  to jeden z najpopularniejszych programów do zamawiania części samochodowych. To prawdziwy kombajn katalogów i niezawodny pomocnik nowoczesnego mechanika – Jerzy Dźwigała.

Warto wypróbować

Pracownicy warsztatów, którzy do tej pory nie mieli okazji przekonać się, jak bardzo Katalog Online potrafi ułatwić pracę, bez większego trudu mogą to sami sprawdzić. Wystarczy jeśli pobiorą stąd wersję testową programu i ją zainstalują.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących Katalogu, w tym jego instalacji, można dzwonić na numer 0 801 80 20 20 lub skorzystać z pomocy zdalnej Inter Cars  klikając tutaj. Wcześniej warto tylko zerknąć do listy najczęściej zadawanych pytań oraz do panelu, w którym można uzyskać pomoc na wiele zagadnień związanych z działaniem Katalogu Online.

Zostaw Komentarz