Każdy donieść może

11 wrz 2019

Kto chce szybko i sprawnie informować stosowne służby o przypadkach łamania prawa na drodze, może skorzystać ze specjalnej aplikacji o nazwie „Sygnalista”. Twórcy aplikacji twierdzą, że jest ona „wstępem do nowej ery powinności obywatelskiej”.

Posługiwanie się aplikacją jest proste i polega na tym, że nagrany filmik lub zdjęcie dokumentujące wykroczenie czy przestępstwo wysyłamy w internetową chmurę, skąd trafią one do odpowiednich służb, które podejmą stosowne kroki wobec sprawcy.

Wydaje się, że pomysł jest dobry. Takie obywatelskie wspomaganie policji, straży miejskiej, czy Inspekcji Ruchu Drogowego mogłoby przyczynić się do utemperowania rozmaitych drogowych piratów, którzy zamiast za kierownicę powinni trafić na kozetkę psychoterapeuty.

Tak się jednak składa, że mnóstwo sensownych idei rozbijało na rafach różnych codziennych niemożności. Obawiamy się, że podobnie może być i tym razem. Jeśli aplikacja się upowszechni i wszyscy zaczną wszystkich nagrywać, to biorąc pod uwagę nasze drogowe obyczaje można być pewnym, że już pierwszego dnia zatkają się policyjne serwery. A kiedy już uda się je odetkać, okaże się, iż obywatelski dorobek filmowy jest tak ogromny, że do kolaudacji należałoby odkomenderować wszystkich funkcjonariuszy, którzy jeszcze nie poszli na L4. Słowem, nie jesteśmy przekonani, że ta aplikacja nadaje się na nasz klimat.

1 comments
  1. Projekt lansowany przez szemrane organizacje pozarzadowe i m.in. również fundację Batorego. Donosicielstwo obywatelskie to kolejny punkt do realizacji z pouczajacej lektury Protokoły Mędrców Syjonu. Polecam przeczytać, szczególnie wydanie książki z przed II wojny swiatowej, następnie spokojnie przemyśleć i przekonać się że wszystko jest dokładnie zaplanowane. Równolegle realizowane sa inne punkty jak osmieszanie wybranych polityków, likwidacja obrotu gotówkowego i wiele innych. Wszystko jest bardzo przebiegłe.
    Dzieci Mateusza Morawieckiego uczyły się w szkole podległej najgrozniejszej sekcie Chabad Lubawicz, która jest jedną z macek osmiornicy o której mowił w sławnym przemowieniu radiowym prezydent JFK 2 tygodnie przed zamachem. Wiem ze początkowo może wydawać się to nawet idiotyczne/spiskowe, ale do czasu gdy zaczniemy zgłębiać temat, powiązania i działania poszczególnych Osób i organizacji.

Zostaw Komentarz