Kia Niro – komunikaty błędów na desce rozdzielczej

15 kwi 2023

Kolejna wskazówka diagnostyczna zaczerpnięta z biuletynu Hella Tech World dotyczy modelu Kia Niro produkowanego od 08.2017 do 01.2018 roku. Problem polega na zgłaszaniu się komunikatów na desce rozdzielczej, a dotyczących różnych błędów. Przyczyną tego stanu rzeczy bardzo często jest uszkodzenie przewodu elektrycznego, który ociera o kolumnę kierownicy.

Zaradzenie problemowi jest dość proste. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy przewód elektryczny nie jest uszkodzony, a w razie potrzeby naprawić lub wymienić kabel. Następnie należy owinąć kabel (1) taśmą izolacyjną (2), po czym zamontować opaski kablowe i zamocować kabel elektryczny (3).

W przypadku wersji hybrydowej modelu, należy pamiętać, że w pojazdach elektrycznych występują elementy wysokonapięciowe, dlatego istnieje niebezpieczeństwo wypadku i obrażeń będących następstwem porażenia prądem elektrycznym. Instalacja wysokiego napięcia musi zostać odłączona od napięcia przez specjalistę z uprawnieniami elektrycznymi SEP. Wszystkie prace mogą być wykonywane wyłącznie przez osoby przeszkolone w zakresie elektrotechniki.

Zostaw Komentarz