KNOW-HOW, czyli co trzeba wiedzieć
o systemach termicznych

21 cze 2016

h-nBy obsługiwać i naprawiać poszczególne systemy samochodu, nieodzowna jest wiedza o ich budowie i działaniu. W przypadku układów termicznych z pomocą przychodzi tu aplikacja KNOW-HOW stworzona przez firmę HELLA.

Internet zajmuje już tak ważne miejsce w naszej rzeczywistości, iż każda firma czuje się w obowiązku by w nim zaistnieć. Absolutnym minimum jest strona z podstawowymi informacjami o przedsiębiorstwie i jego ofercie, firmy świadome możliwości i potęgi nowego medium jednak na tym nie poprzestają. Starają się tworzyć całe serwisy zawierające jak najwięcej informacji i aplikacji, które byłyby użyteczne dla internautów. W ten sposób można bowiem nie tylko wspomagać dotychczasowych klientów firmy, ale również zdobywać nowych.

Usługi onlineZa przykład takiego właśnie podejścia do internetu służyć może firma HELLA, która stała się znana dzięki dostarczanym przez nią lampom i reflektorom, ale dziś oferuje znacznie szerszy asortyment . Otóż prowadzi ona kilka serwisów, w tym serwis o nazwie Usługi online HELLA, gdzie zebrano linki do licznych katalogów oraz podstron dotyczących wybranych produktów, a także zgromadzono wiele aplikacji (także mobilnych), z których zainteresowani mogą bezpłatnie korzystać. Jest tu m.in. narzędzie do dobierania żarówek, konfigurator wycieraczek, baza zamienników rozruszników i alternatorów, kalkulator LED itd.

1Jest także aplikacja o nazwie KNOW-HOW, która w przejrzysty sposób, wykorzystując animacje, pokazuje jak zbudowane są i działają systemy termiczne zarówno w samochodach osobowych, jak i pojazdach ciężarowych. Zobaczyć więc tu można jakie elementy składają się na układ chłodzenia silnika, jakie są różnice między klimatyzacja z zaworem rozprężnym, z dyszą rozprężną, a także z zaworem rozprężnym i sprężarką wysokonapięciową, czy porównać bezpośrednie chłodzenie powietrza doładowującego z chłodzeniem pośrednim. Animacjom tym towarzyszą opisy poszczególnych części wszystkich tych układów, zawierające również informacje o ich możliwych niesprawnościach, a także przyczynach tychże. Dodać tu jeszcze można, że zarówno zdjęcia części jak i całe animacje dają się łatwo obracać, co pozwala oglądać je z różnych stron.

Podsumowując, KNOW-HOW to prosta i intuicyjna w obsłudze aplikacja, zawierająca kompendium wiedzy o systemach termicznych dostarczanych przez BHS (Behr Hella Service). W sposób łatwy i przyjemny zapoznać się tu można z działaniem tych systemów, a także uzyskać informacje przydatne przy diagnozowaniu i naprawach układów chłodzenia i klimatyzacji.  Najlepiej przekonać się o tym uruchamiając aplikację, a jako zachęta do tego niech służy tych kilka zrzutów ekranowych.

 

Zostaw Komentarz