Kolejne zestawy LuK RepSet 2CT

15 sty 2019
Po raz pierwszy zestaw LuK RepSet 2CT od Schaeffler dostępny jest także do mokrych sprzęgieł podwójnych wykorzystywanych w samochodach marek Audi, Seat, Skoda i Volkswagen (z 7-biegową skrzynią DQ500).

Schaeffler jest jedyną firmą, która proponuje na rynku części zamiennych zestawy naprawcze do mokrych sprzęgieł podwójnych. Oto bowiem w jej ofercie pojawiły się takie komplety przeznaczone do samochodów koncernu VW. Nowością są również zestawy do podwójnych sprzęgieł suchych stosowanych w samochodach Fiat, Renault i Smart.

Największą zaletą skrzyń biegów współpracujących z podwójnym sprzęgłem jest zmiana przełożeń bez przerw w przeniesieniu napędu. Rozwiązanie takie zapewnia większy komfort jazdy, pozwala też zmniejszyć zużycie paliwa. Schaeffler szybko zauważył, że na rynku części zamiennych potrzeba elementów do naprawy tych sprzęgieł i stał się pionierem w produkcji rozwiązań naprawczych dzięki opracowaniu zestawów LuK RepSet 2CT.

Zestaw LuK RepSet 2CT dostępny jest teraz także dla samochodów Smart Forfour i Fortwo oraz Renault Twingo. Umożliwia warsztatom przeprowadzenie szybkiej i sprawnej naprawy, gdyż zawiera wszystkie potrzebne do tego elementy. Oprócz tulei prowadzących, pierścieni osadczych i śrub montażowych w jego skład wchodzą dźwignie włączające sprzęgło oraz łożyska oporowe.

Nowością wśród nich jest zestaw do samochodów Smart Forfour i Fortwo, Renault Twingo (wszystkie trzy modele z silnikiem benzynowym i 6-biegową skrzynią biegów 6DCT250), a także pojazdów koncernu Fiat (modele Fiat, Alfa Romeo i Jeep z silnikiem benzynowym i Diesla oraz 6-biegową skrzynią FPTC635 DDCT) oraz Suzuki (z silnikiem benzynowym i Diesla oraz 6-biegową skrzynią TCSS). Dodatkowo Schaeffler ma teraz w swojej ofercie zestawy naprawcze dla mokrych sprzęgieł podwójnych używanych w samochodach Audi, Seat, Skoda i Volkswagen (z 7-biegową skrzynią DQ500).

– Dzięki tym nowym rozwiązaniom, zarówno do suchych, jak i mokrych podwójnych sprzęgieł, po raz kolejny demonstrujemy naszą innowacyjność oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie naprawy sprzęgieł – mówi Rouven Daniel, dyrektor Transmission Systems w Schaeffler Automotive Aftermarket. – Nasze pokrycie rynku światowego w segmencie sprzęgieł wynosi obecnie ponad 80 procent i wciąż wzrasta.

Budowa mokrego podwójnego sprzęgła: (od lewej) kosz sprzęgła, pakiet sprzęgła wielopłytkowego K2, pierścień podporowy, pierścień osadczy sprzęgła K2, kosz sprzęgła K2, pakiet sprzęgła wielopłytkowego K1, kosz sprzęgła K1, tarcza zabierakowa sprzęgła, pierścień osadczy sprzęgła podwójnego.

Zasada działania podwójnego sprzęgła, w uproszczeniu, polega na tym, że gdy jedno sprzęgło przenosi moment obrotowy, drugie oczekuje na załączenie kolejnego biegu. Umożliwia to płynne przełączenie z jednego biegu na drugi bez utraty mocy lub wydajności. Suche sprzęgło podwójne jest stosowane głównie w pojazdach o niższym momencie obrotowym, ponieważ w innym przypadku nadmiar wyprodukowanego ciepła nie miałby się jak rozproszyć. Natomiast mokre podwójne sprzęgło spotkać można przede wszystkim w samochodach o wysokim momencie obrotowym, przekraczającym 250 Nm. Dzięki zastosowaniu chłodzenia olejem, możliwe jest przeniesienie wyższych momentów obrotowych. W tej wersji, ciepło powstałe podczas zmiany biegów oraz przyspieszania, rozprasza się w oleju.

Niezależnie od tego, do jakiej wersji podwójnego sprzęgła zestaw LuK RepSet jest przeznaczony, składa się on nie tylko z podwójnego sprzęgła, ale zawiera także wszystkie elementy potrzebne do przeprowadzenia naprawy, które precyzyjnie do siebie pasują. Dodatkowo w ofercie znajduje się modułowy system narzędzi specjalnych niezbędnych do wymiany podwójnego sprzęgła. Zestawy przewidziane do konkretnych modeli pojazdów można w łatwy sposób połączyć z zestawem podstawowym.

W celu zagwarantowania profesjonalnej naprawy Schaeffler ma w swojej ofercie także narzędzia specjalne do wymiany sprzęgieł podwójnych.

Każdemu zestawowi LuK RepSet 2CT i wszystkim narzędziom specjalnym towarzyszą szczegółowe informacje dotyczące technologii oraz montażu w ośmiu językach. Dodatkowe informacje na temat zestawów naprawczych, wraz z całym portfolio działu Automotive Aftermarket firmy Schaeffler dostępne są na portalu REPXPERT (www.repxpert.pl). Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do wszystkich informacji technicznych, takich jak filmy montażowe i broszury techniczne.

 

Zdjęcia: Schaeffler

 

 

 

Zostaw Komentarz