Kolejny retrofit LED – Philips Ultinon Pro6000 H4 – legalny w Niemczech

20 lis 2021

Jak najlepsze oświetlenie drogi przed pojazdem to główny cel, który jaki stawiają sobie producenci źródeł światła przeznaczonych do samochodów. Marka Philips postawiła na tej drodze… kolejny krok.

 

Retrofity LED zapowiadane są jako następcy żarówek halogenowych. Technologia ta, chociaż obecna już na rynku od kilku lat, wciąż wyprzedza obowiązujące przepisy. Niemniej sytuacja powoli się zmienia. I tak dla przykładu, w lipcu 2020 roku oferowane przez Philips żarówki LED H7 Essential otrzymały homologację Korea Automobile Testing & Research Institute do użytku na tamtejszych drogach publicznych. W Europie pierwszym krajem, który dopuścił montaż retrofitów LED były Niemcy. Jednak w tym przypadku wybrano inny sposób – legalizację do reflektorów wybranych modeli samochodów osobowych i lekkich dostawczych. W maju 2021 roku Philips opublikował ich listę i wprowadził na tamtejszy rynek żarówkę LED Ultinon Pro6000 H7. Zestawienie jest sukcesywnie wzbogacane o kolejne pozycje, m.in. pojawiło się na nim kilka  kamperów!

Ponieważ niedawno marka Philips otrzymała legalizację dla typu H4 dla kilku najpopularniejszych na niemieckim rynku modeli samochodów osobowych i dostawczych  pojazdy te także trafiły  do zestawienia (pełna lista znajduje się tutaj).

Retrofity Philips Ultinon Pro6000 H4 cechują się wydajniejszą do 230 procent – w porównaniu do wymaganego prawem minimum – wiązką światła na drodze. Temperatura barwowa wynosi 5800K, zaś żywotność do trzech tysięcy godzin ciągłego świecenia. Za efektywne odprowadzenia ciepła odpowiada autorskie rozwiązanie AirBoost.

– Trzeba pamiętać, że legalizacja w Niemczech oparta jest na prawodawstwie krajowym. Oznacza to dopuszczenie do użytku jedynie w pojazdach zarejestrowanych u naszych zachodnich sąsiadów. To paradoks, bo w identycznym modelu, ale z tablicami innego państwa europejskiego nie można dziś zamontować, co dotyczy także innych producentów, retrofitów LED. Co więcej, wyposażony w nie samochód z rejestracją niemiecką może poruszać się po wszystkich drogach Starego Kontynentu. Niemniej liczymy, że stworzony precedens pozwoli sukcesywnie rozszerzać obszar legalizacji retrofitów LED – mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

Zostaw Komentarz