Kompresor nieodzowny także zimą

29 lis 2023

Zima przyszła w tym roku wcześniej niż w poprzednich latach więc większość kierowców zapewne ma już za sobą wymianę opon. Aby jednak zimowe podróże przebiegały bezpiecznie sama wymiana nie wystarczy. Trzeba jeszcze regularnie kontrolować ciśnienie w ogumieniu i w razie potrzeby bezzwłocznie je uzupełniać.

Opony są jedynym punktem kontaktu pojazdu z powierzchnią drogi. Dlatego utrzymanie w nich właściwego ciśnienia to podstawa bezpieczeństwa i odpowiedniej przyczepności na drodze. Niskie temperatury, obecność śniegu i lodu sprawiają, że opony są bardziej narażone na różne usterki, a nieszczelności są jednymi z najczęstszych problemów. Warto zauważyć, że utrata ciśnienia w oponach jest nie tylko uciążliwa, lecz także może prowadzić do większego zużycia paliwa i utraty przyczepności na śliskich nawierzchniach.

W przypadku takich usterek, przenośny kompresor do opon staje się niezastąpionym narzędziem dla każdego kierowcy. Te niewielkie, urządzenie umożliwia łatwe i skuteczne napompowanie opony w każdej niemal sytuacji.

Opracowując nową serię kompresorów, inżynierowie firmy OSRAM brali pod uwagę kilka pożądanych cech. Po pierwsze – poręczność i gabaryty, po drugie: łatwość w obsłudze i tempo pompowania kół. I po trzecie – porządek i wygodę. Tak udało się zaprojektować rodzinę TYREinflate składającą się z kilku niezawodnych urządzeń, które różnią się możliwościami, wyposażeniem i są dopasowane do różnej zasobności portfela.

OSRAM TYREinflate 2000 to niewielki, przenośny kompresor do opon, który pozwala napompować opony w samochodzie, motocyklu czy rowerze. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi można go używać wszędzie, a kompaktowe rozmiary sprawiają, że bez problemu mieści się np. w samochodowym schowku czy plecaku. Urządzenie ma wbudowaną pamięć, w której można zapisać do czterech różnych wartości ciśnienia. Po napompowaniu opony do zadanego poziomu kompresor automatycznie się wyłączy. W komplecie jest przewód USB, który służy do ładowania kompresora. TYREinflate 2000 może służyć także jako powerbank dla telefonu komórkowego. Kolejne z plusów urządzenia to latarka i uchwyt mocujący do roweru.

Urządzenie TYREinflate 4000 napompuje 13-calową oponę w niecałe cztery minuty, a 15-calową w sześć minut. Wbudowany akumulator pozwala na użycie go w każdym miejscu, a podświetlany wyświetlacz ułatwia pracę po zmroku. Oprócz wygodnej funkcji bezprzewodowego użytkowania, kompresor wyposażono w kabel do ładowania typu USB-C, a także przewód zasilający z wtyczką do gniazda zapalniczki.

Bezprzewodowe użytkowanie zapewnia też model OTIR6000, który ma wbudowany akumulator litowo-jonowy i całkowicie napompuje oponę już w ciągu 2 minut. Kompresor ten został wyposażony w cyfrowy wyświetlacz z możliwością łatwego ustawienia wymaganej wartości powietrza w oponie, a także funkcję, która samoczynnie kończy proces pompowania po osiągnięciu zadanej wartości.

OSRAM TYREinflate OTI200 to podstawowy model w ofercie, z analogowym wskaźnikiem. Potrafi napompować 13-calową oponę do ciśnienia 2,4 bar w ciągu 4,5 minuty. Wersja OTI450 ma wyświetlacz LCD, funkcję automatycznego wyłączania po osiągnięciu zadanego ciśnienia i zapamiętuje ustawioną wcześniej wartość. Kompresor ten poradzi sobie z 13-calową oponą już w 3,5 minuty. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest lampka LED, która może pomóc znaleźć zawór po zmroku.

OSRAM nie zapomniał też o użytkownikach większych pojazdów – kamperów, aut terenowych, SUV-ów itp. Kompresor TYREinflate 830 z 4-metrowym przewodem zasilającym to rozwiązanie właśnie do takich samochodów. Urządzenie w ciągu 5 minut napompuje koło 22” od 0 do 2,6 bara. Cyfrowy wyświetlacz LED z podświetleniem ułatwi pracę w miejscach słabo doświetlonych lub po zmroku.

Dzięki zestawowi dołączanych adapterów, kompresorami OSRAM można napompować opony motocyklowe, rowerowe, te od przyczep, a nawet dziecięcych wózków. Dużą zaletą jest także możliwość napełnienia powietrzem wszelkiego sprzętu sportowego – pontonów, piłek itp.

Oprócz kompresorów firma OSRAM oferuje profesjonalny uszczelniacz w formie żelu – TYREseal 450. Ten wygodny w użyciu (bez konieczności używania narzędzi i podnośników) produkt pozwala na szybką naprawę opony i dalszą jazdę nawet do 200 km. Żel uszczelni przebicia o średnicy do 6 mm i jest bezpieczny dla czujników TPMS. Można go kupić jako pojedynczy produkt lub w zestawie z analogowym kompresorem (TYREseal KIT).

Zostaw Komentarz