Konferencja EuroWarsztat 2022

30 wrz 2022

Tegoroczna konferencja sieci EuroWarsztat, która w tym roku obchodzi swe 21-lecie, odbyła się pod hasłem „Rozwój”, stanowiącym zarówno podsumowanie jej dotychczasowej działalności, jak i mówiącym o planach na przyszłość.

 

Rozwój firmy, rozwój osobisty, rozwój kompetencji, rozwój pracowników… – słowo „rozwój” pojawia się na co dzień w bardzo wielu kontekstach i w odniesieniu do wielu aspektów życia, ale zawsze oznacza pewien proces, przemiany i wchodzenie na wyższy poziom. Podsumowując dotychczasowe działania sieci EuroWarsztat, należy wspomnieć o zmianach, dzięki którym od ponad dwóch dekad systematycznie się ona rozwija.

Gruopauto CEE (GACEE), organizator sieci EuroWarsztat, od początku swoimi działaniami stara się stwarzać możliwości rozwoju uczestnikom sieci. Dostrzega to coraz więcej firm, a świadectwem tego może być fakt, że w roku 2022 do Gruopauto dołączyli dwaj nowi partnerzy: Darma oraz Hart, zaś w 2021 roku szeregi organizacji zasiliły firmy Handlopex oraz Szik. Włączenie się nowych partnerów mających własne filie w państwach ościennych dało impuls do zmiany nazwy spółki z Groupauto Polska na Groupauto CEE (Central Eastern Europe).

Zmiany zauważalne są również w podejściu serwisów należących do sieci EuroWarsztat do potrzeby rozwoju swojego biznesu. Pojawia się coraz silniejsza chęć podnoszenia umiejętności pracowników oraz poszerzania wiedzy dotyczącej prowadzenia działalności. Procesy te uzasadnione są tempem zmian, jakie zachodzą na rynku motoryzacyjnym. Świadomość tego przekłada się na lokalne i międzynarodowe sukcesy serwisów. I tak warsztaty z najwyższymi wynikami za audyty w 2021 otrzymały Gwiazdy EuroWarsztatu, zaś Groupauto International nagrodziło trzy polskie EuroWarsztaty w konkursie World-Class Workshop.

Celem sieci EuroWarsztat jest właśnie wspieranie serwisów w rozwoju i dostarczenie im narzędzi niezbędnych do optymalizacji pracy oraz poszerzania fachowej wiedzy. Służą temu między innym pakiety szkoleń, które są dostosowywane do aktualnych potrzeb warsztatów – warto wspomnieć, że tylko do września tego roku przeszkolono już 400 osób. Dostęp do rozbudowanej platformy komunikacyjnej, czy profesjonalnej infolinii technicznej to natomiast kompleksowy pakiet rozwiązań, niezbędnych, gdy liczy się jakość wykonywanych usług. Ważnym zadaniem sieci EuroWarsztat jest także budowanie wizerunku należących do niej serwisów jako specjalistów w swej dziedzinie poprzez działania marketingowe prowadzone w telewizji, social mediach i internecie

Organizatorzy sieci jako jedno ze swych kluczowych zadań widzą również wspieranie innowacyjnej przyszłości serwisów. Dotrzymywanie kroku zmianom, które z impetem wkraczają na rynek motoryzacyjny traktują jako priorytet.

Przez ostatnie miesiące zespół EuroWarsztat prężnie działał nad nowym projektem, którego historia zaczęła się w Holandii. Tegoroczna konferencja była świetną okazją do inauguracji tego przedsięwzięcia w naszym kraju. Mając za priorytet rozwój, sieć EuroWarsztat chce zapewnić swoim parterom biznesowym możliwość uzyskania przewagi konkurencyjnej w związku z rozwijającym się trendem użytkowania pojazdów hybrydowych oraz elektrycznych.

Zbiega się to z decyzją Alliance Automotive Group (większościowego udziałowca Groupauto CEE) dotyczącą wdrożenia na polskim rynku konceptu NexDrive. Pod nazwą tą kryje się międzynarodowa sieć obsługi pojazdów z napędami alternatywnymi, która jednocześnie byłaby pierwszą taką siecią w naszym kraju. Do tego trzeba wszakże już dzisiaj odpowiednio przygotować, wyposażyć i wyszkolić warsztaty.

Pierwsze serwisy już się do tego projektu zgłosiły, pomimo dość powszechnej opinii, że zmiany związane z rozwojem elektromobilności jeszcze nas nie dotyczą, bo na polskich drogach samochodów elektrycznych czy hybrydowych jest zaledwie garstka. Trzeba jednak mieć na uwadze, że od 2035 roku na mocy unijnej dyrektywy wejdzie w życie zakaz produkcji samochodów z silnikami spalinowymi. Ile zatem serwisy mają czasu, aby zdobyć doświadczenie i zatrzymać klientów – przyszłych właścicieli pojazdów elektrycznych czy hybrydowych?

Aby więc zmiany, które niechybnie nadejdą, nie były zaskoczeniem, trzeba się do nich zawczasu przygotowywać. Wdrożenie koncepcji Nexdrive pozwala to uczynić i już dziś daje warsztatom przewagę konkurencyjną.

 

 

!

Zostaw Komentarz