Konfort z kolejną homologacją

15 mar 2016

texa-news-konfortvas-01Homologacja przyznana przez koncern VW urzadzeniu do obsługi układów klimatyzacji KONFORT VAS 581 003 dołącza do innych, wcześniej uzyskanych przez włoską firmę TEXA od czołowych producentów pojazdów.

Firma TEXA uzyskała homologacje koncernu Volkswagen na przygotowaną z myślą o jego autoryzowanych serwisach stację KONFORT VAS 581 003 do obsługi systemów klimatyzacji. Urządzenie przeznaczone jest do obsługi układów wypełnionych, czynnikiem roboczym R1234yf, który, zgodnie z unijnymi przepisami, zastąpił poprzednio stosowany czynnik R134a. Wśród bogatego wyposażenia stacji znalazł się więc m.in. identyfikator czynnika, pozwalający uniknąć zmieszania obu jego rodzajów. Jednocześnie w KONFORT VAS 581 003 zastosowano wszystkie rozwiązania techniczne wymagane przez niemieckiego producenta samochodów, w tym dotyczące bezpieczeństwa i intuicyjność obsługi.

W skład linii stacji KONFORT wchodzi dziewięć różnych modeli, a ich rozwiązania technologiczne chronione są licznymi patentami. O sukcesie jakie urzadzenia te odniosły, świadczyć może fakt, że w roku 2015 roku TEXA osiągnęła rekordowy poziom ich produkcji wynoszacy ponad 7000 egzemplarzy, z których około 3000 zostało przystosowanych do czynnika R1234yf. Dodać należy, iż wszystkie modele KONFORT wytwarzane są we Włoszech, na w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej, która spełnia wymogi najbardziej rygorystycznych norm międzynarodowych.

Zostaw Komentarz