Korzyść dla środowiska i warsztatu

09 maj 2022

Akumulatory należą do odpadów niebezpiecznych, ale dzięki recyklingowi można odzyskać niemal wszystkie surowce użyte do ich produkcji. Ponadto przekazanie baterii do utylizacji przekłada się na korzyści dla warsztatu.

Serwisy samochodowe i motocyklowe są wytwórcami dużej ilości różnorodnych odpadów, w tym również tych niebezpiecznych. Nieodpowiednie obchodzenie się z nimi może stanowić zagrożenie dla środowiska i zdrowia ludzi, dlatego też gospodarka odpadami jest ściśle regulowana.

Kompleksowe wsparcie w obszarze ochrony środowiska oraz gospodarowania odpadami oferuje warsztatom platforma Bio Service. Zlecenie jej odbioru odpadów daje pewność, że utylizacja odbędzie się w sposób zgodny z przepisami oraz w pełni bezpieczny dla środowiska.

Cieszymy się, że coraz więcej mechaników decyduje się na w pełni odpowiedzialne podejście do utylizacji odpadów warsztatowych. Przepisy wymuszają na serwisach określone postępowanie, ale naszym zdaniem równie ważny jest wzrost świadomości naszego wpływu na środowisko. Dlatego stworzyliśmy animację, która w atrakcyjny sposób wyjaśnia, w jaki sposób można uniknąć zagrożeń wynikających z niewłaściwego obchodzenia się z akumulatorami samochodowymi i motocyklowymi – mówi Adrian Siemiński, manager projektu Bio Service na rynku polskim.

Odpady warsztatowe nie muszą stanowić problemu dla serwisu motoryzacyjnego. Utylizacja akumulatora może być wręcz opłacalna dla warsztatu.

 

 

 

 

Zostaw Komentarz