Krótki film o płukaniu

30 paź 2018

Firma MEYLE wprowadziła do oferty narzędzie do płukania układu chłodzenia. Umożliwia ono czyszczenie przy użyciu wody i sprężonego powietrza, bez użycia agresywnych środków chemicznych i czyszczących. Narzędzie pasuje do pięciu średnic węża (19, 29, 32, 36,5 i 40 mm), dzięki czemu jest bardzo uniwersalne. Poszczególne etapy płukania układu chłodzenia zostały przedstawione w filmie instruktażowym.

Zanieczyszczony i zapowietrzony układ chłodzenia nie tylko gorzej odprowadza nadmiar ciepła z silnika, ale może również doprowadzić do awarii, np. uszkodzenia uszczelnienia pompy wody. Dlatego należy go regularnie i profesjonalnie płukać, zwłaszcza podczas wymiany pompy wody. Trzeba przy tym podkreślić, że gwarancja na pompy MEYLE honorowana jest wyłącznie wtedy, kiedy przed jej montażem układ chłodzenia został wypłukany.
W nowym filmie instruktażowym hamburski producent demonstruje pięć etapów czyszczenia układu. Najpierw należy poczekać, aż silnik ostygnie, a następnie spuścić płyn chłodzący. W kolejnym etapie następuje płukanie kolejno chłodnicy, bloku silnika i, jeśli to możliwe, innych wymienników ciepła. W ten sposób z układu usuwane są osady i cząstki stałe, które gromadzą się przez lata. Na koniec należy napełnić układ chłodzenia nowym płynem i odpowietrzyć.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że dzięki przemyślanym szczegółom, takim jak odporne na zużycie uszczelnienie oraz łożysko wytrzymujące duże obciążenia, pompy wody MEYLE są wyjątkowo niezawodne. Dlatego producent udziela na te produkty dodatkowej gwarancji na 100 000 mil przebiegu, natomiast w przypadku pomp wody MEYLE-HD dodatkowo 4-letniej gwarancji.

Zostaw Komentarz