KYB wprowadza projekt Twin-Zero

14 mar 2023

KYB Advanced Manufacturing (KAMS) z siedzibą w Los Arcos w Hiszpanii jest jedną z trzech europejskich fabryk amortyzatorów KYB, która wdraża projekt o nazwie „Twin-Zero”. Zakład dostarcza swe wyroby na pierwszy montaż dla marek koncernu Stellantis: DS, Peugeot, Citroen, a także Audi, VW, Skoda, Renault. Wytwarza również amortyzatory przeznaczone na europejski rynek wtórny.

Celem projektu „Twin-Zero” jest stworzenie cyfrowego modelu linii produkcyjnej, by w ten sposób wyeliminować wszelkie błędy i prowadzić konserwację predykcyjną, która polega na wykrywaniu wzorców awarii w maszynach i jej komponentach, tak by podejmować odpowiednie działania zanim jeszcze dojdzie do usterki.  „Twin-Zero” ma też zapewnić identyfikowalność wyrobów gotowych i surowców. Wszystko to przyczyni się do osiągnięcia bardziej zrównoważonego procesu produkcyjnego produktu końcowego.

Aby zrealizować ten projekt KAMS współpracuje z wieloma partnerami. Fabryka otrzymała dotację od rządu Nawarry w ramach programu strategicznych projektów badawczo-rozwojowych na lata 2022-2024.

Projekt rozpoczął się w lipcu 2022 r., a jego realizacja planowana jest do końca grudnia 2024 r.  W pierwszych fazach zespoły pracują nad analizą całego procesu działania  linii produkcyjnej oraz testują nowe systemy przechwytywania danych, takie jak rejestrowanie obrazu czy zaawansowane sensory.

KAMS jest jedyną fabryką w globalnej sieci KYB, która obecnie analizuje przebieg produkcji w ten sposób. Jesteśmy podekscytowani widząc postępy i wyniki tego innowacyjnego eksperymentu, prowadzącego do ulepszenia procesów produkcyjnych w KAMS i naszych pozostałych 13 fabrykach na całym świecie z korzyścią dla naszych klientów z rynku wtórnego – wyjaśnia Juan Carlos Díez, dyrektor wkonawczy KYB Europe GmbH ds. rynku wtórnego.

Zostaw Komentarz