Ładowanie akumulatora bez nadzoru. Czy to bezpieczne?

26 kwi 2024

Ładowanie akumulatora samochodowego w domu może zająć całkiem sporo czasu. Czy zostawianie ładowarki podłączonej na noc to dobre rozwiązanie?

Czy ładowanie akumulatora bez nadzoru jest bezpieczne?

Mało kto ma czas na to, aby bez przerwy monitorować proces ładowania akumulatora. Zazwyczaj mogą sobie na to pozwolić jedynie mechanicy, którzy ładują akumulator w warsztacie podczas wykonywania innych prac. Prywatni użytkownicy na ogół zostawiają podłączoną ładowarkę w garażu lub w piwnicy. Czy jest to procedura ryzykowna? Zależy właśnie od akumulatora i ładowarki.

Trudno przewidzieć jak zbudowane są najtańsze ładowarki dostępne w internecie. Ładowarki NOCO są natomiast wyposażone we wszystkie możliwe systemy, które podczas ładowania czuwają nad tym, aby nie doszło do jakiegoś wypadku. Inteligentne ładowarki NOCO nie służą wprawdzie do wielodniowego podtrzymywania akumulatora, ale po zakończeniu ładowania przechodzą w tryb konserwacji.

Konstrukcyjnie zostały zatem opracowane tak, aby można je było zostawić na noc i odłączyć na drugi dzień lub po powrocie z pracy. Nie należy jednak zapominać, że są to urządzenia elektryczne, a procedura ładowania akumulatora powinna się odbywać w pomieszczeniu wentylowanym, z dala od dzieci i przedmiotów lub substancji łatwopalnych.

Zostaw Komentarz