Ładowarki NOCO do warsztatów

10 wrz 2021

Do spadku sprawności akumulatora może dojść bez względu na porę roku, ale faktem jest, że najwięcej takich sytuacji zdarza się w okresie jesienno-zimowym. NOCO oferuje mechanikom inteligentne ładowarki ułatwiające serwisowanie akumulatorów.

Współczesne samochody pełne są elektroniki. Jej zasilanie musi być oparte na sprawniejszych i zaawansowanych technologicznie akumulatorach, z reguły określanych jako bezobsługowe. Pomimo takiej nazwy wymagają one troski, a co więcej – można je serwisować w dotychczasowy sposób. Firma NOCO, bazując na ponad stuletnim doświadczeniu, proponuje do tego swe nowoczesne ładowarki.

Statystycznie najczęstszą czynnością serwisową przy akumulatorze jest jego podładowanie. W dbającym o swoją renomę warsztacie kontrola napięcia baterii przeprowadzana jest przy każdej usłudze. Spadek poniżej 12,5 V oznacza utratę sprawności akumulatora, ale szybka reakcja pozwala uniknąć jego postępującej degradacji, a tym samym wystąpienia niespodziewanych problemów z funkcjonowaniem auta.

Tradycyjnym narzędziem do uzupełnienia zasobów prądu w akumulatorze jest prostownik. Pochodzące sprzed lat urządzenia nadal powinny poradzić sobie z podładowaniem baterii, ale co z trudniejszymi przypadkami? Czy muszą się one wiązać się z wymianą akumulatora?

Otóż niekoniecznie, m.in. za sprawą oferowanych przez NOCO ładowarek Genius, które wyposażone zostały w liczne funkcje, w tym pozwalające uratować mocno niesprawne już akumulatory.

I tak w urządzeniach NOCO stosowany jest na przykład zintegrowany czujnik termiczny. Ma on za zadanie dostosować cykl pracy ładowarki do wahań temperatury otoczenia. Dzięki temu zostaje ograniczone ryzyko niedoładowania lub przeładowania akumulatora.

Kolejna funkcja to możliwość ładowania nawet przy zerowym napięciu wyjściowym. Proces można aktywować manualnie przyciskiem Force Mode. Modele od Genius5 wzwyż mają także wbudowaną funkcję autonaprawy rozwarstwionych czy zasiarczonych baterii.

W przypadku warsztatów dostępne są rozwiązania pozwalające na jednoczesne podłączenie dwóch lub czterech akumulatorów. Elektronika dba, by każdy ładowany był tą samą mocą. Z myślą o tej grupie klientów NOCO oferuje też kable przedłużające o długości nawet 10 metrów.

Inteligentna elektronika ładowarek NOCO Genius chroni przed przepięciami w sieci 230V, jak też decyduje o zakończeniu lub wznowieniu pracy. W praktyce można więc pozostawić podłączone akumulatory nawet na wiele dni. Przed pomyleniem biegunów, tzw. odwrotną polaryzacją, czy iskrzeniem chroni opatentowana technologia.

Poszczególne modele ładowarek NOCO Genius różnią się parametrami – z reguły przeznaczone są do obsługi 6/12V (w tym akumulatorów litowych), a seria GeniusPRO także 24V. Liczby przy nazwie, np. Genius1 czy Genius10, oznaczają wartość w amperach, a tym samym wydajność pracy. Już bazowe urządzenie obsługuje akumulatory o pojemności 30 Ah.

Przy okazji wspomnijmy jeszcze, że brytyjskie pismo WhatCar? wyróżniło właśnie ładowarkę do akumulatorów NOCO Genius5 tytułem Best Buy, zaś NOCO Genius10 – Recommended.

 

Zostaw Komentarz