Lampa robocza Philips Xperion 6000 UV o CRI > 95

23 gru 2021

Philips systematycznie poszerza swoją ofertę lamp roboczych. Wedle informacji firmy, przed wprowadzenie nowych modeli lub modyfikacji funkcji lamp już obecnych na rynku, zawsze zbierane są opinie i sugestie wśród ich przyszłych użytkowników. Jako najnowszy przykład podawana jest tu seria lamp o nazwie Xperion 6000 i wchodzące w jej skład dwie lampy typu Pillar.

Zasadniczą różnicą między dwoma wersjami lamp Pillar, będącymi częścią rodziny Xperion 6000, jest dodatkowe światło ultrafioletowe, za pomocą którego łatwo można wykryć mikropęknięcia i wycieki płynów eksploatacyjnych. W tym celu należy tylko dodać do danego układu niewielką ilość barwnika fluorescencyjnego (sprzedawanego osobno). Przeprowadzona następnie inspekcja podzespołów promieniami UV ujawni miejsce nieszczelności – w zależności od rodzaju płynu – kolorem żółtym lub zielonym.

Drugim wyróżnikiem lampy roboczej Philips Xperion 6000 Pillar UV jest specjalnie zestawiony panel z diodami LED o wysokim wskaźniku CRI, którym oznaczana jest zdolność do wiernego odwzorowania kolorów, np. lakieru nadwozia, w warunkach sztucznego oświetlenia. W tym przypadku uzyskano efektywność na poziomie 95 (z maksymalnych 100).

Pillar UV (w porównaniu do bazowego modelu Pillar oraz Slim) jest też standardowo wyposażany w system Find My Device. Składa się on z dwóch modułów – wkładanego do obudowy lampy chipa i pilota, który można podpiąć do stacji dokującej lub do breloka kluczy. Rozwiązanie takie pozwala nie tylko zlokalizować miejsce odłożenia lampy, ale też zapobiega pozostawieniu jej w naprawianym samochodzie i wyjeździe z terenu warsztatu.

Wspomniana stacja dokująca (Mutli Dock Station), to uniwersalna ładowarka z portami usb typ C na dwie lampy Philips z serii Xperion 6000 LED – Pillar, Pillar UV, Pocket i Slim. Wszystkie te modele (gamę uzupełnia Line) działają bezprzewodowo. Wbudowane akumulatorki zapewniają do 12 godzin ciągłej pracy w dwóch trybach – eco i boost. W przypadku lampy roboczej z detektorem wykrywania nieszczelności punktowe światło ma wartość 180 lm, zaś moduł ze wskaźnikiem CRI 250 lub 500 lm.

Promień rozsyłu światła dla lampy Pillar wynosi 100 stopni, a odchylany korpus pozwala na kolejną zmianę w zakresie 90 stopni. Ergonomię użytkowania podnosi wbudowany i obracany wokół własnej osi haczyk oraz dwa silne magnesy do mocowania na metalowych elementach karoserii. Sama obudowa lampy cechuje się wysoką klasą szczelności (IP65) i odporności na uszkodzenia mechaniczne, np. upadku do kanału w warsztacie (IK07). Dodatkowo rękojeść została wykonana z tworzywa ABS, co gwarantuje pewny chwyt nawet zabrudzoną smarem dłonią.

 

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz