Liqui Moly wspiera warsztaty

21 kwi 2020

Pandemia negatywnie wpływa na wiele dziedzin gospodarki, w tym również całą motoryzację. Jej skutki odczuwają m.in. warsztaty samochodowe, co skutkuje zmniejszającym się zapotrzebowaniem na części zamienne i oleje. W swym dobrze pojętym interesie wielu dostawców stara się więc wesprzeć współpracujące z nimi warsztaty. Jest wśród nich firma Liqui Moly.

– Obawa przed koranawirusem w połączeniu z zaleceniami władz skutecznie zablokowały dopływ klientów do warsztatów samochodowych. Restrykcje co prawda mają się zmniejszać, ale jak na razie nikt nie jest w stanie określić jak długo ta trudna sytuacja potrwa. W efekcie część warsztatów pracuje tylko kilka dni w tygodniu, część pozwalniała pracowników lub wręcz wstrzymała działalność.

Są jednak i takie, które walczą o przetrwanie, oferując klientom usługę Door2Door. Odbierają samochód od klienta, dezynfekują, aby zadbać o bezpieczeństwo pracowników, naprawiają i oddają ponownie zdezynfekowany samochód klientowi. Jak się wydaje w obecnej sytuacji jest to jedyny sposób pozwalający warsztatom zapewnić ciągłość pracy.

Nasza sieć Liqui Moly Pro Line Serwis liczy blisko 170 warsztatów, z czego około 50 oferuje usługę Door2Door. Ponieważ zrzeszone z nami warsztaty traktujemy nie tylko jako partnerów biznesowych, ale również jako członków rodziny Liqui Moly, postanowiliśmy podjąć wszelkie możliwe środki, aby wesprzeć je w tej trudnej sytuacji i pokazać, że nie są same w tych niezwykle trudnych czasach. Na ten cel przeznaczamy 40 000 zł netto, lecz jeżeli będzie taka potrzeba, to budżet ten zostanie zwiększony – mówi Przemysław Bryła, prezes zarządu Liqui Moly.

Rafał Kobza, koordynator sieci Liqui Moly Pro Line Serwis, przedstawia z kolei najważniejsze działania, jakie firma podejmie:

– Warsztaty z naszej sieci, które oferują usługę D2D, weprzemy wysyłając do każdego z nich paczkę z niezbędnymi produktami do jej bezpiecznego wykonywania. Wartość każdej paczki przewidziana jest na około 400 zł netto. Wierzymy, że dzięki temu chociaż trochę odciążymy warsztaty od dodatkowych kosztów.

Ponieważ bez klientów nie ma pracy, dlatego za cel stawiamy sobie sobie poinformowanie 3 000 000 kierowców, o tym, że nasze serwisy oferują usługę Door2Door, dzięki której w bezpieczny i komfortowy sposób właściciele samochodów mogą zadbać o swe pojazdy. Na tę komunikację zamierzamy przeznaczyć 10 000 zł netto miesięcznie. Kierowcy będą przekierowywani na mapę naszych warsztatów, która znajduje się na stronie www.liqui-moly.pl

Przeprowadzimy webinary, darmowe i otwarte dla wszystkich warsztatów w Polsce . W ich trakcie przekażemy niezbędną wiedzę dotyczącą bezpiecznego wprowadzenia usługi Door2Door oraz skutecznego marketingu na FB, który przy niewielkich wydatkach pozwoli lokalnie wypromować warsztat. Elementem szkoleń będzie także nauka crosselingu, czyli sprzedawania usług powiązanych. Jest to niezwykle istotna umiejętność, zwłaszcza w czasach, gdy każdy klient jest na wagę złota. Webinary odbędą się na naszym koncie FB . Będą również dostępne na naszym kanale You Tube. Aby z nich skorzystać wystarczy tylko wcześniej się zapisać.

Wszystkie serwisy z sieci Liqui Moly Pro Line Serwis, które będą chciały wypromować swój warsztat lokalnie poprzez FB, będą mogły liczyć na dofinansowanie części kampanii z naszej strony.

Zostaw Komentarz