LKQ Europe z nową stroną i newsroomem

16 wrz 2022

LKQ Europe podejmuje kolejny krok w tworzeniu tożsamości korporacyjnej i projektowaniu marki. Firma uruchomiła swą nową stronę internetową.

Po raz pierwszy od wejścia na rynek w 2011 roku firma  LKQ Europe zapewnia kompleksowe, scentralizowane źródło informacji. Klienci, dostawcy, pracownicy, inwestorzy, organizacje, media i pozostali zainteresowani mogą teraz bliżej poznać LKQ Europe oraz ofertę dystrybutora części zamiennych do samochodów osobowych, samochodów dostawczych i pojazdów przemysłowych..

Obfitość informacji

Mamy obecnie możliwość wykorzystać i zaprezentować naszą markę skutecznie, wydajnie i spójnie wśród wszystkich segmentów, rynków, kanałów i zasobów. Nowa strona internetowa LKQ Europe jest kluczowym narzędziem umożliwiającym nam dotarcie do odbiorców na całym kontynencie. Naszym ambitnym celem jest bycie najlepszymi w swojej klasie, nieustanne poprawianie naszej reputacji i zostanie głosem niezależnego rynku części zamiennych w Europie. Nowa strona internetowa to dla nas ważny krok – mówi dr Christiane Lesmeister, dyrektor ds. komunikacji w LKQ Europe.

Na stronie dostępny jest newsroom z najnowszymi informacjami o firmie. Jak zapewniają  jej  przedstawiciele, stanowi on źródło aktualnych informacji, historii, wywiadów i spostrzeżeń dotyczących strategii oraz działalności LKQ Europe, jak również informacji o rynku części samochodowych dla mediów i wszystkich zainteresowanych stron. Znajduje się tam również baza materiałów dla mediów umożliwiająca łatwy dostęp do zdjęć, logo firmy i nagrań wideo nieobjętych prawami autorskimi.

Odświeżanie marki

W czerwcu 2022 roku LKQ ogłosiła odświeżenie swojej marki i tożsamości korporacyjnej, aby wspierać budowanie jednej kultury korporacyjnej wśród swoich europejskich zespołów. Aby to osiągnąć, spółka połączyła siły z ekspertami w zakresie brandingu i transformacji niemieckiej firmy Kenza z Berlina.

Opracowaliśmy nowoczesny system projektowania marki, który wzmocni wiodącą pozycję LKQ Europe na rynku i zapewni satysfakcjonujące doświadczenia we wszystkich segmentach operacyjnych – zapewnia Nusi Drljevic, dyrektor zarządzający Kenza.

Jak podkreślają przedstawiciele LKQ, opracowanie nowego systemu brandingu i projektowania było poprzedzone kompleksową i wnikliwą analizą marki, jej portfolio i wyników. Efektem jest nie tylko nowe logo, ale również odświeżone kolory i typografia, nowoczesne i ciekawe zdjęcia, ikonografia i projekty filmowe – wszystkie dostępne na cyfrowej platformie marki. To, co kiedyś było fragmentaryczne, teraz jest zharmonizowanym i uproszczonym systemem, który umożliwia marce LKQ Europe budowanie głębszych relacji z wszystkimi odbiorcami.

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz