LKQ – wynik niezły, choć przychody mniejsze

08 sie 2022

Spółka LKQ Corporation, należąca do czołówki dystrybutorów części motoryzacyjnych, opublikowała wyniki finansowe za drugi kwartał 2022 roku. Firma osiągnęła w tym czasie przychody w wysokości 3,3 mld dolarów, co oznacza spadek o 2,7% rok do roku. Biorąc pod uwagę trudności, które dotknęły całą gospodarkę Europy Środkowo-Wschodniej, wynik należy uznać za niezły.

Środowisko rynkowe nadal jest trudne: rosnąca inflacja, zakłócenia łańcucha dostaw i wojna w Ukrainie. Żadne z tych wyzwań szybko nie zniknie. Nasze wyniki pokazują, że nawet w niestabilnym środowisku LKQ Europe wykazuje się zaangażowaniem i jest w stanie osiągać dwucyfrowe marże. Jestem dumny z odporności naszego zespołu oraz jego zdolności do dostosowywania się do warunków i wspierania naszych klientów każdego dnia – mówi Arnd Franz, dyrektor zarządzający LKQ Europe. – Skutecznie pracujemy nad realizacją kluczowych inicjatyw związanych ze zrównoważonym rozwojem: redukcją emisji CO2, zaangażowaniem pracowników i współpracą ze społecznościami, w których działamy. Pragnę wyrazić swój najwyższy szacunek dla naszych kolegów z Ukrainy i ich rodzin, którym nadal zapewniamy wsparcie i pomoc – dodaje Arnd Franz.

Pracę kolegów z Ukrainy pochwalił również Andras Lorincz, CEO LKQ Central and Eastern Europe (CEE). Podkreślił, że działają niestrudzenie, mimo trwającej wojny.

– Mimo że naszym priorytetem pozostaje bezpieczeństwo naszych kolegów, menadżerowie ukraińskich zespołów nadal obsługują klientów bez poważnych zakłóceń i minimalizują szkody spowodowane przez działania wojenne – mówi Andras Lorincz. – W drugim kwartale zdołaliśmy osiągnąć ogólne cele dla regionu, co zostało wsparte przez kompensację wzrostu inflacji oraz wyższą efektywność naszych operacji. Wszystkim zespołom, które przyczyniły się do osiągnięcia tych solidnych wyników, należą się ogromne podziękowania – podsumowuje Andras Lorincz.

Zostaw Komentarz