Maciej Oleksowicz jednym z najskuteczniejszych prezesów

07 lip 2022

ICAN Management Review, magazyn wydawany przez ICAN Institute dostarczający praktyczną i aktualną wiedzę biznesową ułatwiającą menedżerom i przedsiębiorcom osiąganie sukcesów, przygotował ranking prezesów spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jednym z najwyżej ocenionych menadżerów został Maciej Oleksowicz, prezes Zarządu Inter Cars SA.

Twórcy zestawienia firmowanego przez ICAN Management Review przygotowali swój raport na podstawie szczegółowych danych, udostępnianych przez spółki w ramach corocznych raportów finansowych. Firmy podzielone zostały na trzy kategorie: duże, średnie i małe przedsiębiorstwa, stosownie do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80, w których są uwzględniane. Ocenie zostały podane takie elementy jak: całkowita stopa zwrotu, zmiana wartości nominalnej kapitalizacji oraz wskaźniki finansowe.

Maciej Oleksowicz według tego zestawienia sklasyfikowany został na wysokim trzecim miejscu spośród prezesów spółek z indeksu mWIG40. Jego ogólna ocena to 7,5.

Maciej Oleksowicz funkcję prezesa Inter Cars SA pełni od maja 2017 roku. Wcześniej przez wiele lat zaangażowany był w rozwój firmy, wdrażając różnorakie projekty, ze szczególnym naciskiem na rozwój systemów IT.

 

Zostaw Komentarz