Maciej Oleksowicz wśród najbardziej wpływowych osób polskiej gospodarki

25 mar 2021

Trzy redakcje zajmujące się sprawami gospodarczymi, a mianowicie RMF FM, money.pl i 300Gospodarka.pl, przygotowały zestawienie 200 najbardziej wpływowych osób polskiej gospodarki. W gronie tym znalazł się Maciej Oleksowicz, prezes zarządu Inter Cars.

 

Ranking najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce to lista postaci, które kreowały krajową rzeczywistość gospodarczą w 2020 r. Jak podkreślają twórcy rankingu – redakcje gospodarcze RMF FM, money.pl i 300Gospodarka.pl – przygotowane zestawienie ma wskazać osoby, które miały największy wpływ na nasze społeczeństwo. Prestiżowa lista, na której znalazł się m.in. Maciej Oleksowicz, zostało zaprezentowane drugiego dnia tegorocznej edycji kongresu Impact’20.

W zestawieniu znaleźli się m.in. inspiratorzy zmian legislacyjnych, ich twórcy, polscy i zagraniczni politycy, ale także duzi pracodawcy, liderzy podmiotów, które kształtują poszczególne branże, naukowcy i researcherzy, mający wpływ na trendy filozofii przyjmowanej przy kształtowaniu gospodarki czy prowadzeniu firm. Na liście znaleźć możemy ponadto inwestorów, przedstawicieli znaczących spółek giełdowych oraz osoby kierujące instytucjami realizującymi politykę rządu.

„ W rankingu znaleźli się wszyscy ci, którzy mają wpływ na polską gospodarkę. Doszliśmy do wniosku, że żadne metody kwantytatywne nie są w stanie oddać iście humanistycznej natury wpływu na gospodarkę. (…) Sposób doboru nazwisk, które znalazły się na liście, jest efektem wspólnej analizy procesów zachodzących w polskiej gospodarce i długich dyskusji przedstawicieli trzech organizacji. Powstanie rankingu oznaczało dziesiątki godzin dyskusji o poszczególne miejsca na listach, a także o to, czy daną osobę w ogóle uwzględnić” – napisali  autorzy zestawienia

 

 

 

Zostaw Komentarz