Magazyn centralny LKQ Europie już działa

04 lis 2022

Nowy magazyn centralny LKQ Europe zlokalizowany w kompleksie Kraków Airport Logistics Centre w Modlniczce oficjalnie rozpoczyna działalność. Obiekt liczy ponad 11 000 m2 powierzchni użytkowej, a zatrudnionych jest w nim 200 osób pracujących w systemie trzyzmianowym.

Inwestycja LKQ Europe w podkrakowskiej Modlniczce ma odgrywać ważną rolę w całej europejskiej logistyce tej firmy. Magazyn będzie obsługiwany przez LKQ ELIT Polska i zastąpi dwa starsze magazyny w Dębicy i Krakowie.

Chcemy jak najlepiej zaspokoić potrzeby naszych klientów w Polsce, dlatego zwiększamy nasze zasoby logistyczne i podnosimy jakość dostaw. Uruchomienie nowego magazynu centralnego ma strategiczne znaczenie dla dalszego rozwoju LKQ ELIT Polska i LKQ w regionie Europy Środkowowschodniej. Dzięki inwestycji w Modlniczce zapewnimy naszym klientom nie tylko profesjonalną obsługę według światowych standardów, ale przede wszystkim inwestujemy w przyszłość – wyjaśnia Jan Dżaluk, chief operations officer LKQ Central & Eastern Europe.

Nowoczesne rozwiązania

Inwestycja jest elementem strategii LKQ w Europie znanej pod hasłem „logistyka bez granic”. Stanowi odpowiedź firmy na rosnące zapotrzebowanie na produkty i usługi motoryzacyjne w całym regionie.

Sprawna logistyka to kluczowa przewaga konkurencyjna na rynku części samochodowych. Dlatego nowy magazyn centralny LKQ jest przygotowany do szybkiej obsługi rynku wtórnego. Ulokowanie magazynu w kompleksie Cracow Airport Logistics Centre zapewnia szybkie dotarcie do centrum miasta, a także pozwala na sprawne dostarczanie towaru drogą lotniczą. Na miejsce można również łatwo dojechać autobusem z centrum Krakowa.

Hala wyposażona jest w 22 doki przeładunkowe oraz szereg nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym praca jest szybsza, łatwiejsza i bardziej efektywna. Na uwagę zasługuje czteropoziomowy system regałowy, wyposażony w system przenośników z automatycznym sortownikiem oraz 24 stanowiska pakowania, a także systemy przenośników rolkowych z sorterem o długości prawie 600 metrów. Powierzchnię 700 m2 zajmują biura, które będą pełnić funkcję oddziału LKQ ELIT Polska.

Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo to priorytety w działalności LKQ Europe. Magazyn centralny LKQ ELIT Polska wyposażony jest w rozwiązania zapewniające efektywność energetyczną i bezpieczeństwo pracy. Na dużej powierzchni zamontowano świetliki, które wpuszczają naturalne światło i poprawiają komfort pracy w magazynie. Obiekt wyposażono w oświetlenie LED, a odpowiednia izolacja dachu i specjalne przegrody wewnętrzne pomagają zminimalizować utratę ciepła. Inwestycja wkrótce otrzyma certyfikat BREEAM, który potwierdza, że budynek spełnia standardy zrównoważonego rozwoju.

Zostaw Komentarz