MAHLE sprzedaje dział produkcji termostatów

20 sie 2023

Koncern MAHLE postanowił pozbyć się produkcji termostatów. Działalność ta zostanie przejęta przez holding przemysłowo-inwestycyjny ADMETOS. Obie strony podpisały w tej sprawie umowę. ADMETOS zamierza zająć się rozwojem i produkcją tych elementów, zatrudniając około 600 pracowników w sześciu krajach.

Przedstawiciele MAHLE tłumaczą ten krok swoją nową strategią. Firma ma bowiem zamiar skoncentrować się na elektryfikacji i systemach zarządzania termiką, a także komponentach do wysokowydajnych, ekologicznych silników spalinowych. Termostaty zaś nie będą w przyszłości stanowić strategicznego segmentu działalności MAHLE.

ADMETOS to nabywca, który skupi swoją uwagę i energię na biznesie związanym z produkcją termostatów i zapewni mu przyszłość poza Grupąę MAHLE – powiedziała Jumana Al-Sibai, członkini zarządu Grupy MAHLE odpowiedzialna za zarządzanie działem termiki.

ADMETOS to holding przemysłowo-inwestycyjny zarządzany przez właścicieli z doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. – Planujemy rozszerzyć działalność w zakresie termostatów. Widzimy dalszy potencjał ich zastosowania w przemyśle i możliwości wzrostu w tym biznesie poprzez poszerzenie portfolio poza sektorem motoryzacyjnym – powiedział Kai Dorn, dyrektor zarządzający ADMETOS.

Sprzedaż obejmuje produkcję w zakładach w Qingdao (Chiny), Berga (Niemcy), Querétaro (Meksyk) oraz ośrodek rozwoju termostatów w Stuttgarcie (Niemcy). W zakładach Mühlacker (Niemcy), Busan (Korea Południowa), Grugliasco (Włochy) i Holýsov (Czechy) sprzedaż dotyczy tylko części odpowiedzialnych za produkcję termostatów, reszta produkcji pozostanie w Grupie MAHLE.

Sprzedaż termostatów na rynku części zamiennych pod markami MAHLE i Behr będzie nadal prowadzona przez sieć MAHLE Aftermarket.

Zostaw Komentarz