Majowe nowości Valeo

19 maj 2020

 

Valeo systematycznie poszerza swoją ofertę. Tylko w ostatnich tygodniach powiększyła się ona o ponad 300 nowości, wśród których znalazły się. m.in. zestawy sprzęgłowe oraz wycieraczki Aquablade.

 

Spośród produktów, które zasiliły ofertę Valeo w maju poczesne miejsce zajmują elementy układu przeniesienia napędu. Bardzo mocna pozycja francuskiej firmy jako dostawcy sprzęgieł na rynek OE, pozwala jej regularnie rozszerzać gamę elementów kierowanych na aftermarket. Tym razem wprowadzono nań nowe zestawy FullPack DMF (koło dwumasowe + sprzęgło) przeznaczone do popularnych pojazdów koncernu VAG wyposażonych w silniki benzynowe. Jednocześnie Valeo wzmocniło swoją ofertę systemów sterowania sprzęgłem, co było możliwe m.in. dzięki przejęciu w 2017 roku firmy FTE – lidera w asortymencie hydraulicznych siłowników sprzęgła. Tym razem gamę produktową zasilił zestaw sprzęgła KIT3P CSC (sprzęgło + wysprzęglik hydrauliczny) do najpopularniejszych modeli Renault z silnikami diesla.

Jednym z najpopularniejszych patentów Valeo ostatnich lat jest technologia Aquablade. Płaskie wycieraczki, które rozprowadzają płyn do mycia szyb na całej długości pióra stały się hitem na rynku OE. Dzięki temu rozwiązaniu, wycieraczki Aquablade oczyszczają 100% powierzchni, po której się poruszają, niezależnie od prędkości pojazdu. W przypadku tradycyjnych dysz spryskiwaczy, przy większych prędkościach zmywane jest zaledwie 20-30% tego obszaru. Udowodniono, że kierowcy korzystający z wycieraczki Aquablade reagują na sytuacje drogowe o 315 milisekund szybciej, co w warunkach miejskich (50 km/h) przekłada się na drogę hamowania krótszą o 4 metry. To tyle, ile wynosi średnia szerokość przeciętnego przejścia dla pieszych.

Wycieraczki Aquablade zapewniają także o połowę niższe zużycie płynu do spryskiwaczy, a w przypadku wersji podgrzewanej skutecznie radzą sobie z zamarzniętą szybą nawet w temperaturach do -20 oC.

Wycieraczki te są już dostępne także na rynku wtórnym. Majowa lista nowości obejmuje referencje przeznaczone do samochodów Mercedes Benz klasy SL, E, GLE/GLS i S. Wcześniej na aftermarket trafiły wycieraczki SWF Aquablade i Valeo Silencio Aquablade do pojazdów Volvo V60, XC60, a także Fordów S-Max i Galaxy.

Oprócz wymienionych produktów, na majowej liście nowości Valeo, znalazły się także nowe referencje alternatorów, rozruszników, termostatów, pomp paliwa, podnośników szyb, filtrów (powietrza, oleju, paliwa, kabinowych), klocków hamulcowych czy elementów układu klimatyzacji.

Z pełną listą nowych produktów można zapoznać się tutaj.

Zostaw Komentarz