Marketparts.com – platforma dla producentów i dystrybutorów części

04 lut 2020

Po kilku miesiącach od prezentacji projektu podczas paryskich targów Equip Auto, oficjalnie rozpoczęła swoją działalność platforma Marketparts.com, pierwsza platformy sprzedażowa stworzona specjalnie z myślą o producentach i dystrybutorach części motoryzacyjnych.

Marketparts.com to przeznaczona dla dystrybutorów i producentów części motoryzacyjnych (do pojazdów osobowych, ciężarowych oraz motocykli) platforma sprzedażowa B2B. Jej uruchomienie poprzedził ponad rok prac badawczo-rozwojowych. Finansowane były one m.in. dzięki wsparciu w wysokości 3 mln euro udzielonemu przez inwestorów z Wielkiej Brytanii i Indii.

Marketparts.com oferuje swoim użytkownikom dwa rodzaje usług. Platforma pomyślana została bowiem jako:

  • globalna platforma zaopatrzeniowa dla wszystkich zajmujących się handlem częściami do pojazdów mechanicznych – dystrybutorów, sprzedawców detalicznych, firm internetowych (pure players).
  • platforma sprzedaży i pozbywania się zapasów dla producentów i dystrybutorów części.

Wedle zapewnień twórców, Marketparts.com to rozwiązanie umożliwiające sprzedaż części od ręki i na najlepszych warunkach. Podają oni, że platforma została wyposażona w wyszukiwarkę powalającą jednocześnie przetwarzać informacje dotyczące nawet 2000 referencji, podczas gdy inne platformy umożliwiają wyłącznie na przeszukiwanie referencja po referencji. Jednocześnie, dzięki kilku milionom referencji ujętych w bazie, Marketparts.com ma zapewniać dostęp do najszerszej na rynku oferty części. A wszystko przy optymalnym stosunku ceny do jakości, za sprawą wielu opcji cenowych.

– Po 16 miesiącach prac badawczo-rozwojowych z dumą ogłaszamy uruchomienie platformy Marketparts.com – unikatowego i innowacyjnego rozwiązania na niezależnym rynku części. Naszym celem jest zapewnienie jak najszerszej oferty części zamiennych do pojazdów osobowych i ciężarowych oraz motocykli, przy jednoczesnej gwarancji najwyższej dostępności i atrakcyjnych cen – mówi Christophe Riberolle, założyciel platformy.

Prowadzona w 7 językach platforma Marketparts.com zyskała już kupców i sprzedawców z 30 krajów na 5 kontynentach. Jej twórcy w szybkim tempie zamierzają podwoić ofertę i pozyskać 250 nowych dostawców, w tym 20 producentów części znanych marek. Jednocześnie podkreślają, że Marketparts.com niesie wymierne korzyści wszystkim użytkownikom platformy.

I tak w przypadku tradycyjnych dystrybutorów, także należących do jednej z międzynarodowych grup zakupowych (takich jak ATR, GroupAuto, Temot, Global One czy Nexus), Marketparts.com może być nowym kanałem, dzięki któremu zwiększą swój obrót i marżę, chociażby dzięki wykorzystaniu różnic cenowych oraz różnic w dostępności części na różnych rynkach świata.

Także producenci części (zarówno OEM, IAM, jak i pozostali) pozyskując poprzez Marketparts.com nowych dystrybutorów mają szansę by zwiększyć swoje obroty i rozpoznawalność.

Dla firm internetowych sprzedających części (tzn. pure player), bez względu na to czy mają magazyn z asortymentem części czy nie, Marketparts.com będzie z kolei skutecznym narzędziem do pozyskiwania nowych dostawców i optymalizowania marży.

Więcej informacji na temat platformy można znaleźć bezpośrednio na stronie www.marketparts.com, gdzie można również zamówić bezpłatny darmowy dostęp testowy do platformy na dwa tygodnie.

Zostaw Komentarz