Marketparts.com umacnia pozycję

15 maj 2020

Kilka miesięcy po oficjalnej premierze, pierwszy globalny marketplace B2B, czyli internetowa platforma handlowa dla producentów i dystrybutorów części do samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli, odnotował znaczny wzrost zainteresowania subskrypcjami. A wszystko to w okresie zamrożenia światowej gospodarki w związku z pandemią.

Działający od stycznia Marketparts ma już 300 subskrybentów, z czego połowa pochodzi z Europy, a pozostali z innych kontynentów. W sumie reprezentują oni 75% rynku samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych oraz 25% rynku pojazdów użytkowych. Zdecydowana większość, bo aż 85 procent, to dystrybutorzy, resztę stanowią producenci części i podzespołów, bardzo zainteresowani możliwością docierania do rynków lokalnych poprzez kanały cyfrowe.

Podczas bezprecedensowego okresu blokady rynków, Marketparts.com oferuje wygodne rozwiązanie służące handlowi częściami zamiennymi. Jest ono dostępne od ręki, według przedstawicieli platformy, na najlepszych warunkach pod względem obsługi, dostępności i ceny.

Obecny okres to dobry czas dla wszystkich graczy z branży motoryzacyjnej, by zastanowić się nad nowymi, niebanalnymi kanałami zakupów i sprzedaży części. – Zauważyliśmy ponad 50% wzrost liczby zapytań o wersję próbną naszej platformy – mówi Christophe Riberolle, dyrektor generalny Marketparts.com. – Zdajemy sobie sprawę, że niestabilna sytuacja utrzyma się jeszcze przez kilka miesięcy. Na ten czas obniżyliśmy opłaty za subskrypcję naszej platformy, aby umożliwić jak największej liczbie kupujących korzystanie z niej w celu efektywnego wyszukiwania i zakupów produktów szybko rotujących z ofert kluczowych, międzynarodowych, certyfikowanych graczy.

Marketparts.com połączył już kupujących i sprzedających z 35 krajów na pięciu kontynentach. Platforma chce podwoić swoją ofertę i do końca roku pozyskać 300 nowych dostawców, w tym około 20 renomowanych producentów części.

Wedle zapewnień Christophe’a Riberolle’a, uruchomiony przez niego w październiku 2019 roku Marketparts.com stał się numerem 1 wśród światowych platform B2B przeznaczonych dla dystrybutorów i producentów części motoryzacyjnych. Dla dystrybutorów, niezależnie od ich wielkości czy też lokalizacji, platforma stwarza unikalną możliwość uzyskania dostępu do szerokiej oferty producentów części.

Zostaw Komentarz