Maszyna do czyszczenia filtrów DPF

10 Gru 2019

Delphi Technologies wprowadziło na rynek urządzenie Hartridge DPF200 Master. Będzie to najnowsze uzupełnienie gamy sposobów czyszczenia filtrów DPF – szybsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze niż inne rozwiązania, takie jak detergenty czy stosowanie wymuszonej regeneracji.

Inwestując w urządzenie Hartridge DPF200 Master, warsztaty mogą wykorzystać pojawiające się możliwości w szybko rozwijającym się segmencie usług regeneracji, jednocześnie rozszerzając w ten sposób swoją ofertę.

Wraz z rosnącą liczbą pojazdów wyposażonych w filtry cząstek stałych rośnie zapotrzebowanie na usługi czyszczenia filtrów. W samej tylko Europie użytkowanych jest ponad 60 mln pojazdów osobowych i dostawczych wyposażonych w filtry DPF, które będą wymagały obsługi. Jest to szansa na zwiększenie usług wykonywanych przez warsztaty dysponujące odpowiednim sprzętem – mówi Lee Jacobs, dyrektor ds. globalnej strategii i produktów technicznych w firmie Hartridge.

Korzystając z możliwości maszyny DPF200 Master, warsztaty mogą szybko i bezpiecznie czyścić zablokowane filtry DPF. Znaczne wydłużenie żywotności filtrów nie tylko przyczynia się do zwiększenia oszczędności paliwa i ograniczenia emisji spalin, ale również pozwala uniknąć konieczności całkowitej wymiany filtrów, zapewniając mniej kosztowną eksploatację pojazdu i ograniczenie niepożądanych przestojów.

Łatwe w użyciu oprogramowanie zainstalowane w maszynie automatycznie realizuje testowanie przepływu i etapy diagnostyczne wykrywania uszkodzonych komórek. Dzięki temu uszkodzony filtr można zidentyfikować przed czyszczeniem – pozwala to uniknąć niepotrzebnego marnowania czasu. Wykorzystując opatentowany dwukierunkowy proces pneumatycznego czyszczenia na sucho, polegający na impulsowym tłoczeniu dużych ilości sprężonego powietrza na obu końcach filtra, nowe urządzenie jest szybsze i bezpieczniejsze niż alternatywne rozwiązania dostępne na rynku.

Czyszczenie filtrów DPF przy użyciu detergentów grozi usunięciem niezbędnych powłok z materiału filtracyjnego wewnątrz filtra, co może szkodzić środowisku naturalnemu. Z kolei wymuszona regeneracja filtra zamontowanego w pojeździe to długotrwała procedura i nie zawsze skuteczna – podkreśla Lee Jacobs. – Dzięki Hartridge DPF200 Master kierowcy mogą w ciągu godziny wrócić na drogę z w pełni funkcjonującym, oczyszczonym filtrem, oszczędzając tym samym cenny czas i pieniądze. Oznacza to również, że warsztaty mogą czyścić dużą ilość filtrów każdego dnia, generując wysokie marże i jednocześnie oferując doskonałą obsługę swoim klientom. W Wielkiej Brytanii typowy warsztat wykonujący diagnostykę i czyszczenie tylko czterech filtrów tygodniowo może uzyskać zwrot z inwestycji w urządzenie DPF200 Master w ciągu mniej niż dwóch lat* – dodaje Lee Jacobs

Model DPF200 Master został zaprojektowany do użytku wraz z maszyną DPF300 Master Series w celu zapewnienia kompleksowych usług czyszczenia filtrów DPF w samochodach osobowych oraz dostawczych.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz