Mazda 5 gaśnie

28 gru 2021

Informacje techniczne przydają się w warsztacie tak samo jak specjalistyczne wyposażenie. Firma Hella, która poza częściami zamiennymi oferuje również wiele urządzeń diagnostycznych, przygotowuje także wskazówki pomagające w ustaleniu przyczyn awarii, często zdarzających się w poszczególnych modelach pojazdów. Porady dostępne są w biuletynie Tech World, do którego warto regularnie zaglądać. Wybrane przykłady awarii opisanych przez ekspertów firmy Hella, będziemy zamieszczać również my, na portalu warsztatowiec.info. Oto pierwszy z nich.

Rzecz dotyczy popularnego modelu Mazda 5 produkowanego w latach 2005-2010, z silnikiem Diesla 2.0 (RF-Turbo) o mocy 105 kW. Zdarza się otóż, że silnik ten niespodziewanie gaśnie. Użytkownik auta może przy okazji zgłaszać sporadycznie pojawiającą się utratę mocy i nieprawidłowy rozruch przy zimnym silniku.

Opisane objawy mogą być spowodowane przez zawór regulacyjny ciśnienia paliwa. W takim przypadku należy go oczywiście wymienić. Jest on zainstalowany na tylnej części obudowy pompy wysokociśnieniowej.

Usytuowanie zaworu ciśnienia paliwa.
Zawór regulacyjny ciśnienia paliwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz