Mercedes E – twardy pedał hamulca

12 mar 2023

Tym razem wskazówka techniczna pochodząca z biuletynu Hella Tech World, w którym znaleźć można m.in. informacje na temat trudnych do zdiagnozowania a nierzadko pojawiających się usterek, dotyczy modelu Mercedesa klasy E (W213) produkowanego od 2016 roku wyposażonego w silnik Diesla.

Objawy usterki to „twardy” pedał hamulca i świecąca się lampka kontrolna silnika. Jak wskazują eksperci firmy Hella, symptomy takie występujące w Mercedesie W 213 napędzanym silnikiem diesla mogą być wywołane uszkodzeniem pompy …płynu chłodzącego. Wadliwa pompa bywa bowiem powodem przedostawania się płynu chłodzącego do układu podciśnieniowego układu hamulcowego.

Do układu tego może również przedostawać się olej. A to za sprawą niesprawności pompy tandemowej (podciśnieniowej, vacum). Także i w tym przypadku pedał hamulca może stawiać nienaturalnie duży opór. Niekiedy świeci się również lampka kontrolna silnika.

W celu rozwiązania problemu należy sprawdzić i ewentualnie wymienić następujące elementy:

  • pompę płynu chłodzącego,
  • pompę tandemową (olej silnikowy/próżnia),
  • próżniowy zawór elektromagnetyczny,
  • wszystkie przewody podciśnienia.

Ponadto należy sprawdzić system podciśnienia pod kątem dalszego zanieczyszczenia i w razie potrzeby oczyścić.

Po zakończeniu naprawy należy skasować pamięć usterek, sprawdzić skuteczność hamowania na stanowisku badania hamulców i przeprowadzić jazdę próbną.

 

 

 

Zostaw Komentarz