Międzynarodowy finał Young Car Mechanic

15 sie 2021

Do walki o tytuł Najlepszego Młodego Mechanika 2021 roku staną uczniowie europejskich szkół technicznych i zawodowych. Międzynarodowy finał 5. edycji konkursu odbędzie się 21-22 sierpnia 2021 r. w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Cząstkowie Mazowieckim.

 

W międzynarodowym finale Young Car Mechanic weźmie udział 7 laureatów krajowych edycji konkursu z Bułgarii, Estonii, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Polski i Węgier. W ciągu dwóch dni zawodów do wykonania będą mieli 10 zadań praktycznych, pozwalających udowodnić, że potrafią m.in. przeprowadzić diagnostykę i naprawić nowoczesny silnik Diesla, wymienić olej i pasek rozrządu, wyregulować układ oczyszczania spalin.

Polskę reprezentować będzie Łukasz Pajor z Zespołu Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu, Bułgarię – Tugay Fahredin z Vocational School „Vladimir Komarov”, Estonię – Kaarel Gustav Käbin z Kuressaare Regional Training Centre, Litwę – Edvinas Mortūnas z Vilnius School of Automotive Mechanics and Business, Łotwę – Marcis Bimsteins z Riga State Technical School, Ukrainę – Yurii  Yatsyshyn z Separate Structural Unit Automobile and Road Construction Professional College of Lviv Polytechnic National University, Węgry – Zsolt Ölbei z Sándor Lukács Technical School of Automotive Industrie and Mechanics – Vocational Centre of Győr. Zadania, z którymi będą się mierzyli zaczerpnięte zostały z codziennej pracy współczesnego warsztatu i oddają realia pracy mechanika samochodowego. Kunszt uczestników ocenią – zwracając uwagę na umiejętności praktyczne i wiedzę – sędziowie, będący doświadczonymi praktykami w zawodzie.

Międzynarodowy Finał Young Car Mechanic to również okazja do wymiany doświadczeń, nauki i zyskania przez młodzież motywacji do dalszego rozwijania swojej motoryzacyjnej pasji.

Konkurs jak co roku wspierają cenione na rynku pojazdów osobowych i ciężarowych firmy dostarczające części zamienne i wyposażenie warsztatów. Wszystkie angażują się w tworzenie atrakcyjnych form przekazywania aktualnej wiedzy i umiejętności potrzebnych do serwisowania i naprawiania samochodów. Partnerami tegorocznego finału międzynarodowego są firmy Bosch, Castrol, ContiTech, Elring, Febi, Man+Hummel, Meyle, Motoremo, Schefler, Valeo, ZF Aftermarket oraz Shell. Projekt otrzymał również wsparcie unijnego programu Erasmus+.

Zostaw Komentarz