Mini Clubman 2.0 D – brak mocy

31 gru 2021

Autodata to dla mechaników samochodowych nie tylko źródło różnego rodzaju informacji potrzebnych przy obsłudze i naprawach pojazdów, ale także poradnia, do której można się zwrócić w razie problemów z diagnostyką samochodu czy skutecznym usunięciem awarii.

Z możliwości tej postanowili skorzystać pracownicy pewnego warsztatu, gdy pojawił się w nim  Mini Clubman z 2017 roku z silnikiem 2.0 D, z naprawą którego mechanicy nie bardzo mogli sobie poradzić. W aucie występował otóż problem z brakiem mocy silnika, a ponadto świeciła się lampka ostrzegawcza niesprawności silnika. W pamięci komputera odczytać można było kody usterek 244C i 27F1, ale sprawdzenie elementów, na które kody te wskazywało, nie posunęło naprawy ani krok do przodu. Z prośbą o pomoc zwrócono się zatem do specjalistów z Autadata.

Ci zaś w odpowiedzi napisali: „Opisana usterka występuje w kilku modelach Mini z kodami silnika B47 D20B oraz B47 C20B wyprodukowanych w okresie 11.2017-09.2018. Przyczyną są zagięte lub zaciśnięte przewody podciśnienia zaworu regulacyjnego ciśnienia turbodoładowania i zawór układu recyrkulacji spalin. Należy zatem sprawdzić te przewody pod kątem ich drożności (fig. 1.1.) i, w razie potrzeby, wymienić je na nowe. Następnie trzeba usunąć kody usterek i przeprowadzić jazdę próbną, aby upewnić się, że problem został rozwiązany”.

 

Zostaw Komentarz