Młodzi mechanicy na start

28 sty 2015

MMTrwa rejestracja zespołów do IV edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finał konkursu odbędzie się 10 kwietnia podczas targów Motor Show w Poznaniu. Wcześniej, młodych mechaników czekają internetowe eliminacje przygotowane przez specjalistów z branży motoryzacyjnej. Na finały zaproszonych zostanie trzydzieści spośród kilkuset drużyn z całej Polski.


Tegoroczne Mistrzostwa, rozgrywane w kategorii Młody Mechanik, to konkurs dla uczniów szkół mechanicznych. Dwuosobowe zespoły można rejestrować na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl. Co ważne, szkołę może reprezentować kilka drużyn. – Dotychczasowe finały Mistrzostw udowodniły, że prestiż imprezy rośnie z każdą jej edycją. Mamy nadzieję, że padnie kolejny rekord i liczba zgłoszonych zespołów szkolnych przewyższy wynik z 2014 roku. W poprzednich eliminacjach wzięło udział blisko 300 ekip. Dlatego zdecydowaliśmy, że tym razem w finale wystartuje nieco więcej, bo 30 zespołów – mówi Adrian Dekowski z V8 Team, współorganizator Mistrzostw.

Mistrzostwa Mechanikow 2015Wzorem lat ubiegłych kwalifikacje do finału będą miały formę testu internetowego przygotowanego przez specjalistów producenta olejów silnikowych Mobil 1, Partnera Merytorycznego Mistrzostw. Sprawdzian wiedzy obejmie zagadnienia z zakresu budowy i serwisowania pojazdów oraz trendów na rynku motoryzacyjnym. Warto przypomnieć sobie także informacje dotyczące techniki smarowania pojazdów samochodowych i przełomowe wydarzenia z historii motoryzacji. Termin marcowych eliminacji zostanie ogłoszony już wkrótce na stronie internetowej konkursu.

– Wiedza mechaników dotycząca serwisowania pojazdów stale rośnie, a na wyposażenie warsztatów trafiają coraz bardziej zaawansowane narzędzia diagnostyczne. Poprzez Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników chcemy pokazać, że warto inwestować w młode kadry. Promujemy zdolnych, pracujemy na dobry wizerunek tego zawodu oraz pokazujemy, które szkoły kształcą najlepszych absolwentów – mówi Przemysław Szczepaniak z ExxonMobil Poland.

Finał Mistrzostw, który poprowadzi Włodzimierz Zientarski, będzie sprawdzianem umiejętności praktycznych młodych zawodników. Konkurencje na Motor Show 2015 przygotuje Akademia Praktycznych Umiejętności, drugi obok producenta olejów Mobil Partner Merytoryczny Mistrzostw. – Na pewno będzie to wieloetapowy i wymagający test z diagnostyki i napraw pojazdów samochodowych – zdradza Rafał Kosiński z Akademii.

Do udziału w konkursie zachęcają jego organizatorzy: V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Partnerzy Merytoryczni – producent olejów syntetycznych Mobil 1 oraz Akademia Praktycznych Umiejętności. Finał mistrzostw odbędzie 10 kwietnia na targach Motor Show w Poznaniu.

/p

Na pewno będzie to wieloetapowy i wymagający test z diagnostyki i napraw pojazdów samochodowych

Zostaw Komentarz