Mniej naklejek, mniej odpadów

04 lut 2021

Do niedawna na oponach produkowanych przez Continental znajdowały się dwie naklejki. Niemiecka firma postanowiła zrezygnować z jednej, by zmniejszyć zużycie tworzyw sztucznych i, w konsekwencji, ilość szkodliwych dla środowiska odpadów.

 

Od stycznia 2021 r. w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka)  firma Continental, nie używa jednej z dwóch naklejek stosowanych wcześniej na nowych oponach. Dzięki temu nie będzie powstawać rocznie około 110 ton odpadów z tworzyw sztucznych (w postaci samych  naklejek oraz folii podkładowej). By zobrazować to inaczej – taśmy z naklejkami na folii podkładowej, które przestały być stosowane, miały długość około 6,4 km.

Dotychczas na oponach firmy Continental umieszczane były dwie naklejki. Na pierwszej – wymaganej przez prawo Unii Europejskiej i w niektórych innych krajach – znajdują się informacje potrzebne przy sprzedaży, takie jak marka, rozmiar, numer artykułu i inne dane. Druga naklejka, która od stycznia 2021 nie jest już używana, nosiła logo odpowiedniej marki należącej Grupy Continental, a więc  Continental, Uniroyal, Semperit lub Barum.

Rezygnując z tych naklejek, robimy ważny krok w kierunku naszego korporacyjnego celu, jakim jest zrównoważony rozwój oraz pomagamy zmniejszyć i zastąpić udział paliw kopalnych w naszej światowej produkcji – mówi Claus Petschick, który kieruje działem zrównoważonego rozwoju w Continental, wyjaśniając znaczenie tej zmiany. – Jesteśmy w trakcie wprowadzania zrównoważonych materiałów w całym łańcuchu produkcyjnym. Unikanie odpadów, a w szczególności odpadów z tworzyw sztucznych, jest najlepszym krokiem na tej drodze, ponieważ pomaga również chronić zasoby naturalne.

 

 

 

1 comments
  1. Faktycznie jest powod do dumy, naklejka wazy 5 gram a opona wazaca 10-15kg wytrzymuje juz nie 50 tys a 20-30 tys…na prawde mega ekologia…

Zostaw Komentarz