Mobil 1 i Porsche

14 sty 2015

Już od blisko dwudziestu lat Mobil 1 jest partnerem słynnej firmy Porsche nie tylko dostarczając do niej swe oleje, ale także dzieląc się specjalistyczną wiedzą na temat środków smarnych i smarowania. W tym czasie bramy fabryki w Stuttgarcie opuściło ponad milion aut (m.in. z czterech generacji kultowego modelu 911) zalanych olejami Mobil 1.

Obecnie olejem, którym fabrycznie napełniane są silniki aut Porsche jest w pełni syntetyczny Mobil 1 0W-40, który ogranicza do minimum zużycie współpracujących ze sobą elementów silnika i zapewnia optymalne osiągi w każdych warunkach. Firma Porsche bez wahania poleca więc stosowanie go do wszystkich samochodów tej marki z silnikiem benzynowym – bez względu na to, czy są one eksploatowane na Syberii, czy w Afryce.

O roli Mobil 1, jako partnera firmy Porsche w działaniach zmierzających do zapewnienia maksymalnej wydajności i efektywności silników napędzających auta tej marki mówi Claudia Romberg, dyrektor ds. strategii i rozwoju zaawansowanych układów napędowych w niemieckiej firmie:

Film ten znajduje się również na stronie http://www.mobil1.pl/co-to-sa-oleje-syntetyczne/porsche-i-mobil-1.aspx, na której można także przeczytać, że olej Mobil 1 0W-40 jest stosowany we wszystkich autach startujących w  Porsche Mobil 1 Supercup, czyli jednej z najbardziej prestiżowych, a zarazem najszybszych serii wyścigów na świecie, od roku 2007 sponsorowanej przez Mobil 1.

Zostaw Komentarz