Mobilny tester BILSTEIN ponownie w Polsce

01 cze 2021

BILSTEIN rozpoczyna kolejną edycję akcji badania stanu zawieszenia w samochodach za pomocą mobilnego testera. Terminy zostały zaplanowane z myślą o przedwakacyjnej kontroli pojazdów.

 

Bezpłatną kontrolę zawieszenia BILSTEIN prowadzi na całym świecie już od wielu lat. W Polsce pierwsza akcja została zorganizowana w 2015 roku i w kolejnych latach była kontynuowana. W ubiegłym roku, pomimo pandemii koronawirusa, również z niej nie zrezygnowano. Celem akcji jest budowanie świadomości kierowców na temat wpływu stanu zawieszenia na bezpieczeństwo jazdy. W Polsce jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę średni wiek pojazdów oraz statystyki wypadków na tle innych krajów.

Badanie zawieszenia prowadzone jest na specjalnie skonstruowanej platformie. Osobno oceniana jest sprawność amortyzatorów przedniej i tylnej osi. Następnie uzyskane wyniki, udokumentowane i zobrazowane wydrukami, omawiane są z kierowcą. W zależności od rezultatów przekazywane są porady eksploatacyjne bądź zalecenia wymiany niesprawnych elementów.

Z uśrednionych danych zebranych przez specjalistów firmy BILSTEIN w latach ubiegłych wynika, że stan techniczny zawieszenia aut poruszających się po polskich drogach jest co najmniej zadowalający. Niemniej regularna kontrola amortyzatorów jest nadal bardzo ważna. Do zużycia tych elementów dochodzi stopniowo, przez co kierowca przyzwyczaja się do zmian i nie potrafi zauważyć, że amortyzatory coraz gorzej działają. Typowe objawy, które mogą świadczyć o złym stanie ich stanie to wibracje kierownicy, nurkowanie przodu auta przy hamowaniu czy kołysanie karoserii podczas pokonywania zakrętów.

Od samego początku akcje z testerem zawieszenia prowadzimy w Polsce w przybliżonych terminach. Przełom czerwca i lipca to okres przygotowań samochodu do wyjazdów wakacyjnych, więc jest okazja do dokładniejszych oględzin stanu technicznego pojazdu. W tym roku miejsca udostępnia sieć MaXserwis, której eksperci sprawdzą także inne podzespoły ulegające eksploatacyjnemu zużyciu. Wszystkie czynności w ramach akcji BILSTEIN wykonywane są bezpłatnie i nie wymagają wcześniejszej rezerwacji terminu – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki BILSTEIN w Polsce.

 

 

 

 

Zostaw Komentarz