Moto-Profil awansował

25 maj 2020

Spółka Moto-Profil zanotowała znaczny skok na liście 200 największych polskich firm przygotowanej przez redakcję „Wprost” w oparciu o dane finansowe z 2019 roku. Dystrybutor części motoryzacyjnych z Chorzowa uplasował się w zestawieniu na 116. miejscu, co oznacza awans o 16 pozycji.

 Na podsumowującej 2019 rok liście „200 największych polskich firm” tygodnika Wprost pojawiły się trzy przedsiębiorstwa zajmujące się handlem częściami samochodowymi. Moto-Profil jako jedyny zanotował awans – w dodatku dwucyfrowy.

– Dynamiczny rozwój spółki Moto-Profil jest możliwy przede wszystkim dzięki naszym partnerom handlowym. W minionym roku konsekwentnie rozwijaliśmy bieżącą działalność. Był to też czas nowych wyzwań i inwestycji. Zainaugurowaliśmy działanie centrum logistycznego w Świebodzinie, które jest już trzecim naszym magazynem w kraju. Wieloma działaniami wzmocniliśmy markę ProfiAuto Serwis jako największą sieć warsztatową w kraju. Przełożyło się to na rozwój firmy i jej partnerów, a także, jak widać, na ugruntowanie pozycji biznesowej w branży – mówi Leszek Żurek, prezes zarządu Moto-Profil.

„Lista 200 największych polskich firm” przygotowywana jest przez redakcję „Wprost” od sześciu lat. Jak deklarują przedstawiciele redakcji, zestawienie to obejmuje najważniejsze w kraju przedsiębiorstwa z wyłącznym lub dominującym udziałem polskiego kapitału. Przygotowując ją, dziennikarze redakcji ekonomicznej „Wprost” uwzględniają zyski, przychody, aktywa własne, a także udział eksportu w przychodach firm w poprzednim roku.

 

Zostaw Komentarz