Mustang i neony w kalendarzu ProfiAuto

18 lis 2021

 

Ford Mustang rocznik 65’ został głównym bohaterem kalendarza ProfiAuto na rok 2022. Wydawnictwo już wkrótce trafi do rąk partnerów biznesowych i fanów motoryzacji w Polsce i za granicą. Będzie także przedmiotem specjalnej aukcji, z której całkowity dochód zostanie przekazany na cele charytatywne.

 

Neony, niegdyś wszechobecne w polskich metropoliach, znów wracają do łask w przestrzeni miejskiej i prywatnych kolekcjach. Stały się one inspiracją dla twórców kalendarza ProfiAuto 2022 pod hasłem „Light up your life with ProfiAuto” (Rozjaśnij swoje życie z ProfiAuto). Zdjęcia odbywały się m.in. w Katowicach. W latach 60. ubiegłego wieku stolica województwa śląskiego nazywana była „miastem tysiąca neonów” i „polskim Las Vegas”.

Głównym bohaterem nowej odsłony kalendarza ProfiAuto jest legendarny Ford Mustang z 1965 roku z widlastą „ósemką” pod maską. Auto znajduje się w prywatnej kolekcji i jest niemal idealnie zachowanym egzemplarzem. Klasyk składa się w zdecydowanej większości z oryginalnych części.

Podczas corocznej Konferencji Partnerów ProfiAuto organizatorzy planują aukcję charytatywną, na której licytowane będą neony stworzone specjalnie na użytek sesji do każdej z kart kalendarza. Całkowity dochód trafi do Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów z Katowic, które wspiera wykluczone społecznie dzieci i ich rodziny ze Śląska oraz Zagłębia.

Podobnie jak wielu partnerów biznesowych ProfiAuto oraz fanów naszej marki, również i my jesteśmy wielkimi entuzjastami motoryzacji zza oceanu. To właśnie Mustang rozpalał wyobraźnię milionów ludzi na całym świecie w latach 60-tych i później. W przestrzeni miejskiej amerykański sen manifestowały z kolei wszechobecne neony, które od kilku lat przeżywają swój renesans także w Polsce. Do tych właśnie motywów nawiązujemy w kalendarzu na 2022 rok i mocno wierzymy, że przypadną one do gustu nie tylko osobom z „benzyną we krwi” – mówi Łukasz Kopiec, dyrektor marketingu ProfiAuto.

Autorem sesji jest znany fotograf Artur Nyk, a stylistką – Tatiana Szczęch. Kalendarz wydrukowany został w nakładzie blisko 9500 sztuk, z czego 7500 trafi na polski rynek – do członków sieci ProfiAuto i fanów marki. Partnerami edycji 2022 są Mann-Filter, Monroe, Philips oraz VARTA.

 

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz