Z myślą o wiosennych porządkach

27 lut 2018

Do wiosny pozostało już kilka tygodni, czas zatem pomyśleć o porządkach, które będzie wypadało zrobić w warsztacie.

W przeprowadzeniu porządków w warsztacie przydadzą się urządzenia wysokociśnieniowe firmy Kärcher. Oferuje ona dwa ich rodzaje.

Pierwszą są produkty bez funkcji podgrzewania wody. Modele HD z klasy średniej zapewniają wysokie ciśnienie robocze z możliwością regulacji i odpowiedni wydatek wody, co gwarantuje skuteczne usuwanie nawet trudnych do umycia zabrudzeń. Przykładowym urządzeniem może być HD 9/20-4 M wyposażony w 4–biegunowy, wolnoobrotowy silnik trójfazowy oraz 3-tłokową pompę z ceramicznymi tłokami i mosiężną głowicę. Liczne dostępne akcesoria takie jak lanca pianowa lub lanca spryskująca do podwozi ułatwiają pracę.

Do usuwania oleistych zabrudzeń, na jakie często można się natknąć w warsztacie, przedstawiciele firmy Kärcher polecają urządzenia z funkcją podgrzewania wody, czyli modele klasy HDS. Jednym z nich jest myjka HDS 6/14 C. Pozwala ona podgrzać wodę do temperatury 80°C, co w połączeniu ze środkiem czyszczącym, umożliwia skuteczne usuwanie wszystkich uciążliwych zabrudzeń. Urządzenie zużywa przy tym niewielkie ilości wody i energii do jej podgrzewania, gwarantując tym samym ekonomiczną eksploatację. Bardzo przydaje się również funkcja wytwarzania pary. Duży filtr wody chroni pompę przed zabrudzeniami i uszkodzeniem. Wydajność tłoczenia do 560 litrów na godzinę i ciśnienie robocze na poziomie 140 barów zapewnia wysoką skuteczność czyszczenia.

Urządzenia wysokociśnieniowe Kärcher wyposażone są w nowe pistolety Easy!Force, w których spust został przeniesiony z przodu na tył uchwytu. Ta, z pozoru niewielka zmiana, wpłynęła na zwiększenie wygody w operowaniu pistoletem ciśnieniowym. Do tej pory spust należało naciskać palcami, co szybko powodowało zmęczenie. Teraz można to zrobić w wygodniejszy sposób, nasadą dłoni.

Przydatnymi w warsztacie urządzeniami są również odkurzacze uniwersalne, zbierające zarówno wodę jak i zabrudzenia suche, w tym różnego rodzaju pyły. Model NT 30/1 TE L dzięki systemom oczyszczania filtra zapobiega niepożądanemu spadkowi siły ssącej nawet podczas długotrwałych prac. Ponadto oczyszczanie filtra korzystnie wpływa na żywotność urządzenia. W wyposażeniu standardowym dostępny jest między innymi wąż ssący, worek filtracyjny, ssawka podłogowa, ssawka szczelinowa oraz listwa odbojowa. Kolejnym wartym uwagi modelem jest NT 70/2. Odkurzacz wyposażony jest w dwie turbiny i sprawdzi się w warsztatach, myjniach samochodowych, stacjach diagnostycznych oraz w transporcie i logistyce. Odkurzacze uniwersalne nadają się również do czyszczenia pojazdów. Dzięki licznym akcesoriom można z powodzeniem odkurzać nimi tapicerki i fotele samochodowe.

Zostaw Komentarz