N! Virtual Days, czyli targi w sieci

06 paź 2020

Międzynarodowa grupa zakupowa Nexus Automotive International to kolejny wielki gracz na rynku motoryzacyjnym, który postanowił przenieść swoje kontakty z partnerami i klientami do bezpiecznego i wolnego od pandemii świata wirtualnego.

Na rynku części zamiennych utrzymywanie bliskiego kontaktu z odbiorcami jest kwestią nie do przecenienia. Szczególnie ważne są zaś spotkania face to face, które budują trwałe relacje. Ponieważ jednak organizowanie rozmaitych imprez i spotkań nie wchodzi teraz z oczywistych względów w grę, postanowiliśmy nasze kontakty zdigitalizować. W tym celu stworzyliśmy intranetową platformę CON!NECT, na której członkowie N! oraz dostawcy mogą się spotykać w swoim gronie. Wykorzystaliśmy również internet do udostępnienia webinarów prowadzonych przez naszych partnerów, dostawców Nexusa – mówi Bas Donders, Nexus Director of Brand and Communication.

Wielkie zainteresowanie wzbudził między innymi webinar, przeprowadzony w formie panelowej dyskusji, podczas którego przedstawiciele czołowych firm odpowiadających za kształt aftermarketu rozmawiali online na temat konsekwencji jakie pandemia COVID-19 przyniesie całej branży.

Kolejnym krokiem w cyfryzacji kontaktów z partnerami handlowymi będą targi N! Virtual Days, które 14-15 października odbędą się w internecie.

Wzięcie w nich udziału nie będzie wymagało kupowania biletów lotniczych i rezerwowania noclegów, ani też wydeptywania kilometrów podczas wędrówek od stoiska do stoiska jak choćby podczas frankfurckiej Automechaniki. Wystarczy tylko włączyć komputer, by dołączyć do wielkiej aftermarketowej społeczności Nexusa – wyjaśnia Bas Donders.

Wirtualne centrum wystawiennicze składać się będzie z trzech sal:

  • W audytorium będzie można dwa razy każdego dnia wziąć udział w webinarach Nexusa, podczas których przekazywane będą informacje o działaniach grupy i planach na przyszłość.
  • W strefie wystawców goście będą mogli odwiedzać wirtualne stoiska wystawców, odbywać spotkania, uzyskać rozmaite materiały udostępniane przez dostawców – tak jak na tradycyjnych targach odbywających się w realu.
  • Z kolei w kuluarach będzie można porozmawiać z innymi gośćmi targów, biorąc udział w chatach online z uczestnikami przebywającymi w tej części centrum wystawienniczego.

Podobnie jak podczas tradycyjnych targów uczestnicy będą mogli umówić się na spotkania na konkretną godzinę. Co ważne, dostawcy będą reprezentowani przez przedstawicieli odpowiedzialnych za rozmaite regiony, dzięki czemu uczestnicy z Polski będą mogli spotkać się z osobami zaangażowanymi w pracę na naszym krajowym rynku.

 

Zostaw Komentarz