Na zapieczone wtryskiwacze i świece

04 sty 2017

Każdy, komu przyszło demontować zapieczone wtryskiwacze lub świece żarowe wie, jak stresująca jest to operacja. Ryzyko urwania tych elementów ma zredukować preparat oferowany przez firmę Liqui Moly.

3379zastosowanieZapiekanie się wtryskiwaczy i świec żarowych w ich gniazdach jest niestety naturalnym zjawiskiem. Powoduje je głównie korozyjne działanie gazów powstających w komorze spalania i wysoka temperatura, ale także i wilgoć. W efekcie podczas prób demontażu wtryskiwaczy czy świec nietrudno o urwanie tych elementów. A wtedy prosta wydawałoby się operacja zamienia się pracochłonną i kosztowną naprawę, gdyż konieczny staje się demontaż całej głowicy i oddanie jej do specjalistycznego zakładu, który zajmie się usunięciem resztek tkwiących w gniazdach.

By zminimalizować ryzyko takiego mało ciekawego rozwoju wypadków, firma Liqui Moly przygotowała specjalny preparaty do demontażu wtryskiwaczy (art. 3379). Zastosowanie go minimalizuje ryzyko urwania świecy czy wtryskiwacza oraz ułatwia ich demontaż. Wystarczy w tym celu zaaplikować preparat, tak aby mógł wniknąć w przestrzeń pomiędzy demontowanym elementem a głowicą, następnie odczekać 30 minut. Uwaga – środek jest bardzo silnie żrący i niszczy elementy lakierowane, gumę i tworzywa sztuczne!

3381zastosowanieOczywiście podczas montażu warto zabezpieczyć instalowane elementy przed ponownym zapieczeniem używając odpowiedniego smaru. Smar do montażu wtryskiwaczy Liqui Moly (art. 3381) to specjalny preparat, który blokuje wnikanie wilgoci i jest odporny na wysoką temperaturę. Dzięki temu zapobiega korozji i ułatwia późniejszy demontaż.
Zostaw Komentarz